هدر موبایل
1389/05/10 10:33:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ابوترابی تشریح کرد:

بررسی لایحه‌ برنامه پنجم در کارگروه‌های تخصصی در تعطیلات مجلس

**نایب رییس مجلس شورای اسلامی، از بررسی لایحه‌ی برنامه‌ی پنجم توسعه در تعطیلات مجلس در قالب کارگروه‌های تخصصی خبر داد و ابراز امیدواری کرد که با آغاز به‌کار مجلس و کمیسیون تلفیق، برنامه‌ی پنجم با پشتوانه‌ی علمی و کارشناسی مطلوب مورد بررسی و تصویب قرار گیرد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین ابوترابی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به هماهنگی و تعامل بسیار نزدیک دولت و مجلس به ویژه معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس‌جمهور در بررسی برنامه‌ی پنجم توسعه، گفت: در جلسات کمیسیون تلفیق بیش از 120 ماده از مواد برنامه‌ی پنجم توسعه مورد بررسی و تصویب قرار گرفته و با توجه به این‌که کارگروه‌هایی متشکل از نمایندگان کمیسیون‌های تخصصی در کمیسیون تلفیق، کارشناسان مرکز پژوهش‌ها و مجمع تشخیص مصلحت نظام با مدیریت مسوولان ارشد معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس‌جمهور برای بررسی مواد باقیمانده و ارائه نقطه‌نظرات و پیشنهادات کارگروه‌ها به کمیسیون تلفیق، تشکیل شده است. لذا با استفاده از فرصت تعطیلات مجلس این بررسی‌ها با حضور و مشارکت تعدادی از صاحب‌نظران برجسته و با مدیریت معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس‌جمهور ادامه دارد.

وی افزود: در جلساتی که با حضور مهندس باهنر ریاست کمیسیون تلفیق، مهندس عبداللهی، دکتر عزیزی معاونت برنامه‌ریزی و اینجانب تشکیل می‌گردد محصول کار کارگروه‌ها مورد بررسی نهایی قرار گرفته و برای ارایه به کمیسیون تلفیق، آماده می‌شود.

نایب رییس کمیسیون تلفیق برنامه‌ی پنجم هم‌چنین، گفت: ان‌شاءالله با آغاز به کار مجلس و کمیسیون تلفیق شاهد بررسی و تصویب قانون برنامه‌ی پنجم توسعه‌ی کشور با شاخص‌های قابل قبول و با پشتوانه‌ی علمی و کارشناسی برای اداره‌ی کشور در طول پنج‌سال آینده باشیم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین ابوترابی، یادآور شد: به نظر می‌رسد کمیسیون تلفیق از آغاز ماه مبارک رمضان تا دو الی سه هفته بررسی لایحه برنامه را ادامه دهد و ان‌شاءالله مصوبات این کمیسیون برای ارایه در صحن علنی مجلس آماده گردد.

وی تصریح کرد: خوشبختانه با حضور موثر و فعال اعضای منتخب کمیسیون‌ها، پیشنهادات کمیسیون‌های تخصصی در کمیسیون تلفیق مورد بررسی قرار گرفته و با انتقال مفاد مباحث انجام یافته و مصوبات کمیسیون تلفیق به نمایندگان محترم عضو کمیسیون‌های تخصصی، مجلس از آمادگی لازم برای بررسی نهایی برنامه در صحن علنی برخوردار می‌باشد.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی در پایان ابراز امیدواری کرد با بررسی و تصویب به موقع برنامه‌ی پنجم در صحن علنی، و تقدیم آن به دولت، امکان تدوین بودجه‌ی سال 1390 با الهام از برنامه‌ی پنجم فراهم گردد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet