ایام محرم 1398
1389/05/10 10:33:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده آبادان:

هر اختلاف دولت و مجلس می‌تواند در روند پیشرفت و توسعه کشور اخلال ایجاد کند

**عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: هماهنگی لازم بین دولت و مجلس در همه امور می‌تواند به پیشرفت کارها و سرعت دادن به امور کمک کند.

سیدعلی موسوی جرف در گفت‌وگو با ایسنا، در ارزیابی از اختلاف نظر دولت و مجلس در مورد اجرای قانون گفت: در نظام جمهوری اسلامی ایران که یک نظام نیمه پارلمانی ونیمه ریاستی است، بر اساس قانون اساسی، مصوبات مجلس که به تصویب شورای نگهبان می‌رسد، توسط قوه مجریه باید اجرا شود و لازم‌الاجرا است.

وی به نحوه تصویب قوانین اشاره و افزود: در خصوص لوایح که از سوی دولت به مجلس ارائه می‌شود طبعا چون پیشنهاد دهنده دولت است، نبایستی بعد از تصویب در اجرای آن مشکلی وجود داشته باشد. البته شاید در خصوص طرح‌ایی که‌ها توسط مجاری قانونی به مجلس ارائه شود،بعد از تصویب، ایراداتی توسط قوه مجریه گرفته شود.

این نماینده مجلس ادامه داد: اما در نظر داشته باشیم طرح‌هایی هم در مجلس قابل اجرا است که هیچ نوع بار مالی بر دوش دولت نگذارد. از این لحاظ اگر دقت کنیم نمایندگان، طرح‌هایی ارائه می‌دهند که از اولویت‌های خاصی در جامعه برخوردار است و ثانیا برای بودجه سالیانه همان سال، بار مالی بر دوش دولت نخواهند گذاشت.

وی خاطرنشان کرد: لذا از آن جایی که منتخبان مردم، اولویتی را تشخیص داده، وقتی طرحی به تصویب رسید و مورد تایید شورای نگهبان قرار گرفت، بر اساس قانون اساسی لازم‌الاجرا خواهد بود. در هر صورت هماهنگی هر چه بیشتر بین دولت و مجلس در همه امور می‌تواند بسیاری از کارها را به سرعت به پیش برود و باعث به حداقل رساندن تنش‌ها بین دو قوه خواهد شد.

موسوی جرف با تاکید بر این که اختلاف نظرهای جزیی هم باعث اخلال در روند کار کشور خواهد شد، گفت: هر اختلافی - چه جزیی و چه بزرگ - می‌تواند در روند پیشرفت و توسعه چرخ کشور اختلال ایجاد کند.

نماینده مردم آبادان در مجلس خاطرنشان کرد: برخی اختلاف نظرها به حدی کوچک است که بزرگ وانمودن کردن آنها توسط رسانه‌های مختلف می‌تواند به توسعه لطمه بزند و حتی به بزرگ وانمود کردن اختلاف بین دو قوه کشیده شود که واقعیتی ندارد. در بسیاری از موارد این مساله لمس شده که اختلاف بسیار جزیی که حتی قابل طرح هم نیست، توسط برخی رسانه‌ها به قدری بزرگ وانمود می‌شود که در روند هماهنگی‌های مورد نیاز بین دو قوه تاثیرگذار می‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet