انتخابات ریاست جمهوری
1389/05/10 11:40:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده فریدن و فریدون شهر:

کشاندن اختلاف‌نظر دولت و مجلس به رسانه‌ها به صلاح کشور نیست

**عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، تصریح کرد: هرگونه تمرد از قانون، موجب اختلاف و از بین رفتن انسجام اجتماعی می‌شود.

بهمن محمدی در ارزیابی از اختلاف‌نظر دولت و مجلس در اجرای قانون به ایسنا، گفت: آن چه قانون می‌شود هرچند دارای اشکال هم باشد، قطعا باید اجرا شود و اگر کشور در مدار قانون‌گرایی حرکت کند، قطعا بخش اعظمی از مشکلاتش حل خواهد شد.

وی افزود: اما ممکن است قانونی دارای نقص بوده و در اجرا با مشکلاتی هم مواجه شود. برای آن که کشور واقعا بر مدار قانون حرکت کند و همه خود را در چارچوب قانون مکلف بدانند، بهتر این است که همه دستگاه‌ها تابع قانون باشند و هیچ دستگاهی عنوان نکند که قانون را اجرا نمی‌کند.

این نماینده مجلس ادامه داد: اگر ایرادی به قانون وجود دارد، باید ‌آن را در قالب یک پیشنهاد ارائه دهند تا اصلاح و مشکلاتش برطرف شود و یا قبل از آن که قانونی تصویب شود در مورد بخش‌هایی که قابلیت اجرا ندارد، باید رایزنی شود و مسائل را دنبال کنند .

محمدی با بیان این‌که اگر قرار باشد قانون اجرا نشود و قانون را نپذیریم، اختلافات پیش خواهد آمد و دیگران هم از این مساله سوءاستفاده می‌کنند، گفت: برخی سعی دارند، مسائل جزیی و اختلافات سلیقه‌ای و کارشناسی را معمولا تبدیل به اختلافات ریشه‌ای و عمیق کنند. در حالی که این گونه نیست. به هر حال در یک خانواده هم بین افراد اختلاف‌نظر و سلیقه وجود دارد؛ مخصوصا در بحث‌های کارشناسی.

نماینده فریدن و فریدون شهر در مجلس گفت: بین دولت و مجلس هم‌چنین مسائل و دیدگاه‌های متفاوتی در زمینه‌های کارشناسی و سایر مسائل وجود دارد که این مساله یک امر طبیعی است و حتی باید وجود داشته باشد، چرا که این گونه تفاوت‌ها موجب رشد و شکوفایی می‌شود. منتهی برخی سعی دارند آن‌ها را بزرگ کرده و مرتب بر روی آن‌ها تمرکز کنند و جامعه را به سمت اختلاف بکشند که این به صلاح کشور نیست، لذا همه باید مواظب باشند که در دام این جریانات اختلافات‌انگیز قرار نگیرند.

وی اختلاف‌نظرها را در ایجاد اخلال روند کار کشور تاثیرگذار دانست و افزود: حتی اگر کسی مخالف قانونی هم باشد باید سعی کند قانون را اجرا نماید. قطعا هرگونه تمرد از قانون هم موجب اختلاف می‌شود و هم انسجام اجتماعی را به هم می‌زند. این مهم است که همه قانون را بپذیریم.

محمدی طرح اختلاف‌نظر مجلس و دولت دررسانه‌ها را بدون فایده دانست و گفت:‌ طرح اختلاف‌نظر دو قوه در رسانه‌ها مضر بوده و به صلاح و نفع کشور نیست. اگر فرضا اختلاف‌نظرهایی هم وجود دارد که طبیعی است، وجود داشته باشد، - چون دیدگاه‌ها متفاوت است و هر انسانی که صاحب‌نظر باشد اندیشه‌ها وعقایدی در ابعاد کارشناسی دارد- مطرح کردن و دامن زدن آن به هیچ وجه درست نیست.

به اعتقاد عضو کمیسیون کشاورزی مجلس باید در این راستا سران قوا با هم بنشینند و مشکلات را حل کنند و اگر مساله باز هم حل نشد آن را به مقام معظم رهبری ارجاع دهند. لذا کشاندن این مسائل به رسانه‌ها و مطبوعات، نه تنها دردی را درمان نمی‌کند، بلکه آن‌ها را ریشه‌دار و پیچیده‌تر می‌کند. در این راستا عده‌ای هم دنبال این هستند که این گونه شود. لذا دامی را پهن کرده و فضایی را فراهم می‌کنند و در آن فضا عده‌ای حرف‌هایی می‌زنند که آن حرف‌ها بازتاب‌های متفاوتی خواهد داشت و طرف مقابل حرف‌های دیگری خواهد زد.

وی با تاکید بر این که صلاح نیست این مسائل را به مطبوعات بکشانیم، گفت: اگر مشکلی وجود دارد باید در جلسات خصوصی و کارشناسی دولت و مجلس به صورت منطقی و استدلالی مورد بررسی قرار گرفته و حل شود و در صورت عدم حل مشکل‌، این کشور دارای رهبر و ولی فقیه است و باید از ایشان در حل مسائل کمک گرفت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet