شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1389/05/10 11:41:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو هیات رییسه مجلس:

بدعت‌گذاری‌ها عامل خلل در وحدت است

**محمدحسین فرهنگی ، تصریح کرد: روشنگری افکار عمومی نسبت به بدعت‌ها و مراقبت همگان به ویژه خواص نسبت به هواهای نفسانی خود، می‌تواند مهمترین راهکار برای نیل به وحدت باشد.

این عضو هیات رییسه مجلس ، در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این‌که اصل باید بر وحدت باشد و همه دلسوزان و خیرخواهان بر این امر تاکید دارند، گفت: آنچه باعث خلل در وحدت می‌شود، دو دسته علل است ، یک دسته علل مربوط به خواهش‌های نفسانی و یک دسته موارد مربوط به بدعت‌گذاری‌هایی که بوجود می‌آید، است.

وی با بیان این‌که هر دوی این موارد را در تاریخ کشور و انقلاب‌مان شاهد بوده‌ایم، افزود: هر آنچه مخالف قانون اساسی و مغایر با احکام اسلام است. هنگامی که از سوی افراد مختلف در دستور کار قرار می‌گیرد، می‌تواند مبنایی برای اختلاف باشند، لذا روشنگری نسبت به هواهای نفسانی و بدعت‌ها راه را برای پرهیز از اختلاف هموار می‌کند.

وی ادامه داد: قدرت‌طلبی‌ها، مطامع مادی ، دستیابی به مراکز ثروت و امکانات مواردی هستند که نفسانیات را تحریک می‌کنند و خود زمینه‌ساز بروز تفرقه و اختلاف هستند.

وی با اشاره به ارتباط مستقیم وحدت با افزایش یا کاهش فشارها گفت: در صورت وحدت، فشارها کاهش و در صورت اختلاف فشارها افزایش می‌یابد.

به گفته وی، وحدت در تاریخ بشری یکی از مقوله‌های کمتر قابل دسترس بوده است و در زمان انبیاء و اولای الهی شاهد فقدان وحدت در سطوح مختلف بودیم.در کشور ما تا حدود زیادی وحدت وجود دارد ضمن اینکه هر جا وحدت داشته‌ایم، موفق بوده‌ایم و هر جا در این جهت مشکل داشته‌ایم، آثار نامطلوب آن را شاهد بوده‌ایم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet