انتخابات ریاست جمهوری
1389/05/10 12:29:00
سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

پرداخت اعتبارات مترو از حساب ذخیره ارزی منع قانونی ندارد

**نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی گفت: مصوبه مربوط به اعتبارات مترو برای امسال نیست و مربوط به زمانی است که حساب ذخیره ارزی پایدار بوده است.

"حمید سعادت" در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت در خصوص اعتبارات مترو و اظهار نظر رییس کل بانک مرکزی در خصوص تبدیل حساب ذخیره ارزی و صندوق توسعه ملی و بلاتکلیف ماندن این اعتبارات گفت:این مسئله و اعتبارات آن به دیون تبدیل می شود ،در واقع یک سری اعتبارات در بانک مرکزی وجود دارد که هنوز آن ها را نپرداخته است و این هم جزوسایر تعهدات بانک مرکزی قرار می گیرد که باید پرداخته شود.

وی تاکید کرد:بعید می دانم که این مسئله با ایراد مواجه باشد زیرا مصوبه مربوط به اعتبارات مترو برای امسال نیست و مربوط به زمانی است که حساب ذخیره ارزی پایدار بوده است.

سعادت تصریح کرد:این حساب صندوق باید به صندوق جدید منتقل شود و فرقی نمی کند این ساختار چه نام جدیدی داشته باشد ،به هر حال باید به تعهدات قبلی اش عمل نماید.

نماینده مردم نجف آباد تیران و کرون گفت: طبق قانون باید این اعتبارات داده شود که البته اگر بانک مرکزی اراده پرداخت داشته باشد دست وی باز است ولی اگر نخواهد پرداخت کند باید دلیلی داشته باشد که  این عدم پرداخت را توجیه کند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت:این تغییر حساب به صندوق یا برعکس هیچ ارتباطی به پرداخت ها  ندارد،برخی تعهدات ایجاد شده قوانین قبلی هنوز پرداخت نشده اند و دولت هر کاری با آن تعهدات می کنند باید با اعتبارات مربوط به مترو نیز انجام دهد .

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet