شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/05/10 13:03:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ناظر مجلس در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری خواستار شد:

برنامه‌ریزی مناسب برای اشتغال و اجرای قانون جامع حمایت از معلولین

**ناظر مجلس شورای اسلامی در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری، برنامه‌ریزی مناسب برای اشتغال معلولین و اجرای قانون جامع حمایت از معلولین را خواستار شد.

به گزارش ایسنا، غلامحسین مسعودی ریحان در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری در جمع معلولین شهرستان اهر، گفت: باید نگاه جامعه به معلولان بیشتر یک نگاه علمی و کارشناسی بوده و باید سازوکاری تبیین شود که زمینه فعالیت‌های اجتماعی معلولان بیش از پیش فراهم شود.

وی گفت: معلولیت مانعی برای کار و زندگی نبوده و در بعضی مواقع معلولان کارهایی را انجام و منشاء خدمات ارزنده برای کشور شده‌اند که حتی افراد سالم نتوانسته‌اند آن کار را انجام دهند، و با عزم و اراده خود با وجود برخی ناملایمات در جامعه برمشکلات فائق آمده‌اند که این افراد بهترین الگو و سرمشق برای معلولان ما هستند.

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس با اشاره به مشکلات عدیده معلولان در حوزه اشتغال، خواستار عملیاتی شدن و لحاظ سه درصد استخدام ادارات و نهادها برای اشتغال معلولان شد.

مسعودی ریحان با تأکید بر این‌که اگر توجه جدی به معلولان شود و برنامه‌ریزی مناسبی در این خصوص صورت گیرد قطعاً این افراد می‌توانند به نحو شایسته‌ای منشاء خدمات ارزنده برای رشد و شکوفایی در عرصه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و علمی در کشور باشد.

وی افزود: باید زمینه‌ای فراهم کنیم تا با کمک دولت و مجلس در جهت تامین نیازهای عمومی معلولان خصوصاً اشتغال، مسکن، ازدواج، ایاب و ذهاب و درمان گام‌های عملی برداریم که دراین خصوص نمایندگان مجلس از طرح‌هایی که به نفع معلولان و در جهت حل مشکلات عمومی آنها باشد، حمایت می‌کنند.

رییس اداره بهزیستی اهر نیز در این جلسه گفت: هم اکنون یکهزار و 652 نفر معلول تحت پوشش اداره بهزیستی اهر هستند.

رامین حبیبی، ایجاد بانک اشتغال برای معلولین را اولویت کاری این اداره در سال‌جاری عنوان کرد و خدمت به معلولان در حوزه‌های مختلف بهداشت و درمان، پرداخت کمک هزینه تحصیلی دانش‌آموزان و دانشجویان، اخذ معافیت، پرداخت مستمری و سایر امور مربوط به معلولان را از فعالیت‌های کاری این اداره اعلام کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet