شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/05/10 15:08:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
کوهکن:

قطعاً رژیم‌صهیونیستی با حمله به ایران سند نابودی خود را امضا می‌کند

**عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به پیش‌نویس بیانیه اخیر جمهوری‌خواهان کنگره آمریکا که در آن از حمله رژیم‌صهیونیستی علیه ایران حمایت شده، گفت که اساساً رژیم‌صهیونیستی اصلاً چنین ظرفیتی ندارد که بتواند به جمهوری اسلامی ایران حمله کند اما قطعاً این رژیم با حمله به ایران سند نابودی خودش را امضاء می‌کند.

به گزارش فارس، بیش از 40 عضو جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا پیش‌نویس بیانیه‌ای را امضاء کرده‌اند که از حمله نظامی رژیم غاصب صهیونیستی به ایران، در صورت عدم تغییر موضع اتمی تهران، حمایت می‌کند.

در این پیش‌نویس از "حق رژیم غاصب صهیونیستی برای دفاع از آنچه که حاکمیت خود و حفاظت از جان و امنیت شهروندان اسرائیلی و استفاده از همه ابزارهای لازم برای مقابله و حذف تهدیدهای اتمی ایران خوانده شده " پشتیبانی شده است. در این پیش‌نویس، این ابزارها شامل استفاده از نیروی نظامی یا هرگونه راه مسالمت‌آمیز که در مدت قابل قبولی برای محافظت در مقابل تهدیدی فوری و حیاتی برای دولت رژیم صهیونیستی از سوی دولت ایران دانسته شده است.

در این پیش‌نویس به موارد متعدد "تهدیدهای لفظی " ایران علیه رژیم صهیونیستی با ذکر نقل قول و زمان آن اشاره شده است. برای نمونه در آن گفته شده، محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور کشورمان در 26 اکتبر سال 2005 در کنفرانس "جهان بدون صهیونیسم " گفته است: "ان‌شاءالله و به کمک خدا به زودی شاهد جهانی بدون آمریکا و صهیونیسم خواهیم بود " و همچنین به گزارش نیویورک تایمز از صحبت‌های رئیس‌جمهور ایران اشاره شده که او در این کنفرانس خواهان محو این رژیم اشغالگر از نقشه جهان شده است.

در این قطعنامه همچنین به بخشی از صحبت‌های رئیس‌جمهوری در 14 آوریل 2006 اشاره شده که گفته "خوشمان بیاید یا نه، رژیم صهیونیستی رو به نابودی است. "

در بخش دیگری از این پیش‌نویس به رابطه دوستانه خاص ایالات متحده و اسرائیل بر اساس ارزش‌های مشترک اشاره شده و به نقل از باراک اوباما رئیس‌جمهور آمریکا آمده است که روابط واشنگتن و تل‌آویو "بیش از یک اتحاد استراتژیک " است و می‌افزاید آمریکا به دنبال جنگ با ایران نیست اما همه گزینه‌ها را برای خود برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح اتمی محفوظ می‌دارد. همچنین در این پیش‌نویس از قول اوباما آمده که گفته "چنانچه در مبارزات انتخاباتی هم گفتم، به اعتقاد من دست‌یابی ایران به تسلیحات اتمی غیرقابل پذیرش است. "

در این قطعنامه به پیشرفت‌های هسته‌ای و موشکی ایران اشاره شده و همچنین حمایت‌های ایران از حزب‌الله اشاره شده است.

در این پیش‌نویس همچنین به قطعنامه‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در مورد پرونده هسته‌ای ایران و همچنین قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل در مورد ایران و نیز بیانیه‌های نشست‌های سران جی 8 اشاره شده و عدم پذیرش خواست‌های این قطعنامه‌ها و بیانیه‌ها، نقض قوانین بین‌المللی دانسته است.

در این قطعنامه ضمن سرزنش جمهوری اسلامی به خاطر تهدید ایالات متحده و رژیم‌صهیونیستی به نابودی و دیگر اقداماتی که این پیش‌نویس تحریک‌آمیز خوانده از استفاده از تمام ابزارها برای متقاعد کردن ایران به توقف برنامه اتمی‌اش حمایت شده و از دولت ایالات متحده خواسته شده که ضمن تداوم همکاری نزدیکش با رژیم‌صهیونیستی، مردم این کشور را نسبت به دریافت کمک‌های ضروری مطمئن سازد و در نهایت به حمایت آمریکا از حق رژیم‌صهیونیستی برای استفاده از تمامی ابزارهای ضروری جهت حذف تهدید هسته‌ای ایران برای دفاع از آنچه حاکمیت خود و حفاظت از جان و امنیت شهروندان اسرائیلی شامل استفاده از نیروی نظامی یا دیگر راه‌های صلح‌آمیز که در مدت معقول یافته شود، خوانده شده، اشاره شده است.

این پیش نویس که توسط "لوئی گومرت " از ایالت جنوبی تگزاس تهیه شده تاکنون به امضای 47 عضو مجلس نمایندگان آمریکا رسیده است.

 

محسن کوهکن نماینده مردم لنجان و سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در این خصوص به گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس پرداخت.

وی سخنان خود را با طرح سؤالی این گونه آغاز کرد: "اینکه آیا رژیم‌صهیونیستی یا آمریکا می‌توانند به ایران حمله کنند یا خیر؟، باید دولت آمریکا مجموعه نظراتی که دو گروه مشاورین آقای بوش در دوره قبل در ارتباط با مقوله جمهوری اسلامی ایران به وی مشاوره می‌دادند را در نظر بگیرد و آنها را مطالعه کند.

وی افزود: اگر دقت کنیم بوش تا آخرین لحظاتی که رئیس‌جمهور آمریکا بود، اساساً ساز و کار لازم را در منطقه برای حرکت نظامی علیه ایران آماده کرده بود چه از نظر پایگاه‌ها و چه از نظر ناوهای نظامی، اما اینکه چرا اقدامی انجام نداد برای این است که مشاورین آقای بوش دو دسته بودند که یک دسته معتقد بودند آمریکا در حمله به عراق و افغانستان اشتباه کرد و کانون اصلی ایران بود و باید به آنجا حمله می‌کرد.

این عضو هیئت رئیسه مجلس در ادامه با بیان اینکه این دسته از مشاورین آقای بوش جزء اقلیت افراطی حزب جمهوری‌خواه بودند، گفت: در این بیانیه این 47 نفر موضوع تازه‌ای را مطرح نکردند چرا که این افراد اساساً در مشاوره‌های خود به رئیس‌جمهور‌های قبلی آمریکا، این توصیه را می‌کردند اما در مقابل این افراد مشاورین دیگری نیز بودند که تا حدودی نسبت به ایران شناخت داشتند و مطابق واقعیات اظهارنظر می‌کردند و بر این اساس آقای بوش را از اینکه دچار اشتباه شود و به ایران حمله کند، بر حذر می‌داشتند و می‌گفتند که "ایران نه افغانستان است و نه عراق، ایران ظرفیت خاص خود را دارد و اگر اقدامی انجام دهیم، مشخص نیست که چه اتفاقی رخ خواهد داد.

کوهکن بر همین اساس یادآور شد: زمانی که اسرائیلی‌ها به جنوب لبنان حمله کردند و با حزب‌الله وارد جنگ شدند، حزب‌الله با ساز و کار خود که مشابه همان ساز و کار ایران در دوران دفاع مقدس بود که موفق شد یک ارتش قوی مانند ارتش رژیم‌صهیونیستی را زمین‌گیر کند در حالی که حزب‌الله تنها یک گروه بود و به نیروی هوایی نیز مجهز نبود اما توانست مقابل رژیم غاصب صهیونیستی بایستد.

 

**قطعاً ایران منتظر نمی‌ماند که آمریکایی‌ها یک جنگ فرسایشی را علیه ایران به راه بیندازند

وی با تأکید بر اینکه وجه مشترک ایران با حزب‌الله لبنان داشتن فرزندان بسیجی است، تصریح کرد: شکست رژیم‌صهیونیستی در لبنان ادله قوی شد برای آن بخش از مشاورینی که به آقای بوش توصیه می‌کردند که دست به چنین اقدام و خبطی نزند و مرتکب چنین اشتباه بزرگی نشود چرا که اگر چنین اتفاقی رخ دهد، مشخص نیست که آنها تمام‌کننده جنگ باشند، امکان دارد شروع‌کننده جنگ باشند اما مشخص نیست که تمام کننده باشند که این موضوع نگاه آن دسته از مشاورینی بود که همیشه با احتیاط و به نوعی بخشی از واقعیات قدرتمندی جمهوری اسلامی ایران را درک می‌کردند.

نماینده مردم لنجان در خانه ملت در عین حال یادآور شد: اگر امروز کسی توان جمهوری اسلامی ایران را در روزهای اولیه جنگ تحمیلی با امروز که 20 سال از پایان جنگ 8 ساله تحمیلی به کشورمان گذشته است، مقایسه کند که ایران آن زمان در چه جایگاهی بود و امروز در چه جایگاهی قرار دارد، به خوبی متوجه توانمندی کشورمان خواهد شد.

 

* کانال سوئز در تیررس موشک‌های ایران قرار دارد

قطعاً و یقیناً ما منتظر نمی‌مانیم که آنها بخواهند یک جنگ فرسایشی را علیه ایران به راه بیندازند و طبیعی است که اگر آمریکایی‌ها یا رژیم‌صهیونیستی بخواهند از هر نقطه‌ای حتی یک گلوله به سمت ایران شلیک کنند، ما آنجا را خاک دشمن می‌دانیم و طبیعی است با سازوکارها و موشک‌هایی که در اختیار داریم حتماً آنجا را مورد هدف قرار می‌دهیم.

آمریکایی‌ها به این موضوع واقفند و البته نگرانی هم‌پیمانان اقتصادی این کشور که قراردادهای بزرگی دارند و در حال رونق دادن به بازارهای اقتصادی در جهان هستند، را به دنبال دارد و اگر پی به استراتژیک‌ها و تاکتیک‌های ایران برده باشند دست به چنین اقدامی علیه ایران نمی‌زنند.

این عضو هیئت رئیسه مجلس در ادامه گفت‌وگوی خود با فارس اعلام کرد: آمریکایی‌ها حتماً باید بدانند که اگر فکر می‌کنند می‌توانند با یک جنگ تخریبی فرسایشی ما را ساقط کنند، قطعاً اشتباه می‌کنند، برای اینکه تنگه هرمز اولین قدم ما است، البته کانال سوئز نیز در تیررس موشک‌های ما قرار دارد از این رو اگر قرار باشد آنها بخواهند اقتصاد ما را ساقط کنند، مشخص است که ایران نیز به اقتصاد آنها لطمه خواهد زد که البته ساز و کارهای لطمه زدن به اقتصاد آمریکا یا رژیم صهیونیستی امروز بسیار شکننده‌تر از 25 سال گذشته است به همین دلیل آنها متوجه این مسئله هستند و امیدواریم که انشاءالله هیچ اتفاقی رخ ندهد اما اگر چنانچه بی‌احتیاطی انجام دهند و دچار اشتباه شوند، قطعاً ما مقابله به مثل خواهیم کرد.

وی با ذکر این نکته که سرزمین‌هایی را که صهیونیست‌ها اشغال کردند، تنها یک باریکه است و اگر در نقشه نگاه کنیم متوجه این موضوع خواهیم شد، تأکید کرد: کافی است ایران تنها از بخش کوچکی تسلیحات نظامی خود استفاده کرده و آنها را به سمت این باریکه سرازیر کنیم.

به گفته کوهکن، حزب‌الله لبنان نیروی هوایی نداشت و به موشک‌های دوربرد مجهز نبود اما در جنگ 33 روزه بر رژیم‌صهیونیستی فائق آمد و پیروز شد و توانست این رژیم قدرتمند را شکست دهد.

وی افزود: اینکه آمریکا از یک سو اعلام کند که حاضر است در مورد نحوه تأمین سوخت رآکتور تهران در قالب گروه وین با ایران مذاکره کند و همزمان با اعلام این موضوع، تعداد محدودی از نمایندگان جمهوری‌خواه مجلس این کشور بیانیه‌ای را در حمایت از حمله رژیم‌صهیونیستی به ایران امضاء کنند، این موضوع را افرادی که با الفبای سیاسی آشنا هستند، نمی‌توانند پای قدرتمندی و هوشمندی آمریکایی‌ها بگذارند، بلکه بخش عمده آن را به پای به هم ریختگی مواضع آمریکایی‌ها در موضوع مهمی مانند این مسئله می‌گذارند.

 

* آمریکا و رژیم‌صهیونیستی بخواهند یا نخواهند، جمهوری اسلامی ایران وجود دارد

کوهکن با یادآوری اینکه این موضوع رخ‌داد تازه‌ای نیست، گفت: در مسئله بیانیه تهران، آقای اوباما از ترکیه و برزیل می‌خواهد که در ارتباط با بحث 20 درصد غنی‌سازی اورانیوم برای تأمین سوخت رآکتور تهران که استفاده‌ای انسان‌دوستانه و پزشکی دارد، قدم‌هایی بردارند و کتباً نیز این موضوع را طی نامه‌ای از آنها درخواست می‌کند و بر این اساس بود برزیل و ترکیه دست به کار شدند و به بیانیه تهران منجر شد اما همزمان با وجود اینکه زمان زیادی از امضای بیانیه تهران نگذشته بود، آمریکایی‌ها شروع به تلاش برای تصویب قطعنامه جدید تحریم علیه ایران می‌کنند و آن را در شورای امنیت به تصویب می‌رساند.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس همچنین متذکر شد: "آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی بخواهند یا نخواهند، جمهوری اسلامی ایران وجود دارد و این واقعیت را باید بپذیرند. " البته این موضوع را بنده نیز نمی‌گویم بلکه مشاوره امنیتی رئیس‌جمهور سابق آمریکا حدود یک هفته پیش آن را اعلام کرده و گفته که "تحریم‌ها و موضوعات این چنین تأثیری بر جمهوری اسلامی ایران ندارد و آمریکایی‌ها باید جایی برای مذاکره با پذیرش ایران هسته‌ای که فعالیت‌های هسته‌ای انجام می‌دهد، قرار دهند و باب گفت‌وگو با ایران هسته‌ای را باز کنند.

وی ادامه داد: امروز بخش عمده‌ای از قلب و مغز ارتباطات الکترونیک در اختیار آمریکایی‌ها است و شما هم اگر می‌خواهید کار تبلیغاتی رسانه‌ای انجام دهید باید از همین سازوکار استفاده کنید، اما مشاهده کنید که کار آنها به کجا کشیده است که در آخرین تحلیلی که چند روز پیش از سوی کنگره آمریکا اعلام شد، آمریکایی‌ها در هجمه تبلیغاتی جهانی اصلاً موفق نبودند.

 

* چنین ظرفیتی در صهیونیست‌ها برای حمله به ایران وجود ندارد

در ادامه خبرنگار فارس پرسید به نظر شما اساساً رژیم‌صهیونیستی اصلاً چنین ظرفیتی دارد که بتواند به جمهوری اسلامی ایران حمله کند یا خیر و در برابر ایران بایستد، رژیمی که این چنین در برابر یک گروه مانند حزب‌الله در جنگ 33 روزه شکست خورد و در برابر حزب دیگری مانند حماس در جنگ 22 روزه ناموفق بود، که کوهکن پاسخ داد: مشخص است که چنین ظرفیتی در صهیونیست‌ها وجود ندارد، قطعاً رژیم‌صهیونیستی با حمله به ایران سند نابودی خودش را امضاء می‌کند.

 

* حمله رژیم‌صهیونیستی به ایران نقطه پایانی کار آنها خواهد بود

وی با تأکید بر اینکه ایران از هیچ جنگی استقبال نمی‌کند، گفت: اگر صهیونیست‌ها دست به چنین بی‌تدبیری و اشتباهی بزنند و به ایران حمله نظامی کنند، در واقع نقطه پایانی کار آنها خواهد بود چرا که استراتژی جمهوری اسلامی ایران در برخورد با صهیونیست‌ها کاملاً مشخص است و امام‌خمینی (ره) بنیانگذار کبیر انقلاب فرمودند که "اسرائیل باید از صحنه روزگار محو شود " و ملت شریف ایران نیز همواره در تبعیت ولایت امر به این نکته مهم توجه دارد و "استراتژی ملت شریف ایران انهدام رژیم غاصب صهیونیستی است. "

کوهکن بیان کرد: ما نمی‌گوییم که از جنگ استقبال می‌کنیم اما اگر کسی به کشورمان حمله کند، ما مقابل آنها می‌ایستیم.

 

* ایران سناریوهای مختلفی را برای مقاومت و ایستادگی در برابر دشمنان نوشته است

این نماینده مجلس در ادامه و در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه اگر رژیم‌صهیونیستی برای حمله به ایران از سلاح‌های کشتار جمعی استفاده کند، ایران چه عکس‌العملی در برابر این اقدام رژیم‌صهیونیستی انجام خواهد داد، تصریح کرد: جامعه بین‌المللی چنین اجازه‌ای را نمی‌دهد که رژیم‌صهیونیستی هر کاری که خواست انجام دهد، اما قطعاً جمهوری اسلامی ایران سناریوهای مختلفی را برای مقاومت و ایستادگی برای هر یک از اقداماتی که آنها انجام دهند، نوشته شده است اما امیدواریم چنین اتفاقی رخ ندهد.

کوهکن در خاتمه اعلام کرد که قطعاً رژیم‌صهیونیستی با حمله به ایران پشیمان خواهند شد و طبیعی است که در جنگ نقل و نبات تقسیم نمی‌کنند بلکه هزینه‌هایی در پی خواهد داشت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet