شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/05/10 15:12:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ناصری:

پیشنهادهای وزارت کشور برای اصلاح قانون احزاب به مجلس ارائه نشد

**سخنگوی کمیسیون سیاست داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی گفت: هنوز پیشنهادات مکتوب وزارت کشور برای اصبلاح قانون احزاب به این کمیسیون ارائه نشده است.

عبدالحسین ناصری، سخنگوی کمیسیون سیاست داخلی و شوراها، در گفتگو با مهر، با بیان اینکه بررسی طرح های سه قلو در این کمیسیون در مرحله بررسی تغییر قانون انتخابات مجلس است، افزود: در مرحله بعد طرح اصلاح قانون احزاب بررسی می شود که تاکنون وزارت کشور در این زمینه  پیشنهاد مکتوبی را ارائه نداده است.

وی در عین حال گفت که مسئولان وزارت کشور برای بیان شفاهی برخی موارد مراجعه کرده اند .

ناصری همچنین با اشاره به بررسی طرح امر به معروف و نهی از منکر در این کمیسیون با بیان اینکه این طرح از سوی  تعدادی از نمایندگان در مجلس مطرح شده و برای بررسی به کمیسیون ارائه شده است، افزود: این طرح در تمامی نهادهای و دستگاههای دولتی و آحاد مردم در جامعه اجرا می شود.

وی هدف از این طرح را تقویت کردن ستادهای امر به معروف ونهی از منکر در کشور عنوان کرد وافزود: ضابطین این ستادها در کشور و مردم مسئول اجرای طرح هستند.

نماینده مردم گرگان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در این طرح تلاش می شود از نیروی مردمی برای ارشاد و امر به معروف استفاده شود، گفت: در جاهایی از قوه قهریه و نیروی انتظامی استفاده می شود که فرد در مقابل بحث ارشادی واکنش نشان دهد ومقابله کند، انگاه نیروی انتظامی برخورد می کند.

وی در پاسخ به تشریح چگونگی اجرای طرح در کشور ادامه داد: راهکارهای اجرایی و جزئیات ان در جلسات بعدی این کمیسیون در بررسی این طرح ارائه می شود.

ناصری در بیان اینکه بررسی این طرح چه زمانی پایان می یابد گفت: هنوز مشخص نیست اما پس از پایان یافتن تعطیلات مجلس بقیه این طرح که در دستور کار کمیسیون قرار دارد، بررسی می شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet