شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1389/05/10 12:45:00
سرویس سیاسی
سناتور کنگره آمریکا:

چراغ سبز به اسرائیل برای حمله به ایران پذیرفتنی نیست

**سناتور برجسته آمریکایی درباره چراغ سبز کنگره تحت فشار باراک اوباما به اسرائیل برای حمله به ایران را بسیار غیرمسئولانه توصیف کرد.

به گزارش خانه ملت به نقل از سایت آمریکایی وترنز تودی، "مایک گراول" سناتور سابق آمریکایی در این خصوص گفت: به نظر من اقدام باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا برای تحت فشار قرار دادن نمایندگان کنگره درتصویب این پیش نویس بسیار غیرمسئولانه است.

گراول تاکید کرد: چراغ سبز آمریکا به اسرائیل برای حمله به ایران، اقدامی نامعقول است؛ آمریکا می گوید برنامه هسته ای ایران منجر به چنین تصمیمی شده است درحالی که دولت هنوز از واقعیت برنامه هسته ای ایران آگاهی ندارد و بی هیچ تحقیقی برطبل جنگ می کوبد.

این سناتور آمریکایی تصریح کرد: ایران بارها تاکید کرده که از انرژی هسته ای استفاده صلح آمیز خواهد کرد، اما آمریکا بر عقیده خود پافشاری می کند.

وی در ادامه تاکید کرد: آمریکا قصد دارد با کمک اسرائیل بدون هیچ اطلاعات واقعی جنگ جدیدی آغاز کند، اما ایران عراق نیست و اگر جنگی رخ دهد قطعا جنگ سوم جهانی خواهد بود و همه درگیر آن خواهند شد.

گفتنی است، چندی پیش، بیش از ۴۰ عضو جمهوری خواه مجلس نمایندگان آمریکا پیش‌نویس قطعنامه‌ای را امضا کرده‌اند که از حمله نظامی اسرائیل به ایران، در صورت عدم تغییر موضع اتمی تهران، حمایت می‌کند.

این پیش نویس توسط "لوئی گومرت"، ازاعضا نمایندگان ایالت جنوبی تگزاس تهیه شده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet