روز مجلس
1389/05/10 15:19:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده کلیبر:

مبنای حمایت از بنگاه‌های اقتصادی، مقیاس و اندازه بنگاه نیست

**نماینده مردم کلیبر در مجلس گفت: مبنای حمایت از بنگاه‌های اقتصادی، مقیاس و اندازه بنگاه نیست.

به گزارش ایسنا، ارسلان فتحی‌پور در جمع کارفرمایان بنگاه‌های اقتصادی اظهارداشت: اساساً مبنای حمایت از بنگاه‌های اقتصادی، مقیاس و اندازه بنگاه نیست، از این رو مبنای حمایت‌ها، وجود مزیت‌های بالفعل و بالقوه اقتصادی برای قرار گرفتن در مسیر رقابت و تداوم فعالیت برای کمک به ظرفیت‌های تولید و تجارت در اقتصاد ملی به منظور نیل به اهداف رشد و توسعه اقتصادی است.

وی گفت: بنگاه‌های کوچک و متوسط کشور به لحاظ بهره‌مندی مطلوب از منابع و امکانات داخلی کشور، عمدتاً دارای مزیت‌های نسبی ارزشمندی برای رقابت و کمک به رشد اقتصادی هستند و بنگاه‌های بزرگ اقتصادی ما نیز به لحاظ دارا بودن ظرفیت‌های زیادی که با بهینه‌سازی تخصیص منابع و بهبود مدیریت موجب ایجاد صرفه‌جویی‌های ناشی از مقیاس می‌شوند، قادر خواهند بود هم محصولات قابل رقابت تولید کنند و هم سهم بالایی در رشد ارزش افزوده اقتصاد داشته باشند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، همچنین کاهش سهم دولت از کل تولید ناخالص داخلی به نفع بخش‌های غیردولتی (خصوصی و تعاونی)، تلاش برای بهبود شاخص‌های سرانه مهم اقتصادی و حمایت از بنگاه‌های اقتصادی زودبازده را از دیگر استراتژی‌های این کمیسیون ذکر کرد.

نماینده کلیبر و هوراند در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: این قضاوت صحیح نیست که صرفاً بنگاه‌های کوچک و یا بنگاه‌های بزرگ اقتصادی باید مورد حمایت قرار گیرند، بلکه باید هر بنگاه اقتصادی چه کوچک و بزرگ که واجد مزیت‌ها و توانمندی‌های بالقوه برای قرار گرفتن در فرآیند رشد اقتصادی کشور است، مورد حمایت‌های هدفمند قرار گیرند.

وی پشتیبانی از بازارهای بخش مالی اقتصاد، بهره‌گیری از نخبگان و متخصصان به عنوان مشاوران کمیسیون اقتصادی و ایجاد اتاق فکر، اهتمام به شکستن دیوار بی‌اعتمادی بخش خصوصی با دولت و مهار تورم و بیکاری از طریق حمایت‌های اقتصادی را از دیگر استراتژی‌های کمیسیون اقتصادی عنوان کرد.

فتحی‌پور اولویت‌های ضربتی ناشی از شرایط ویژه بحران جهانی و انعکاس آن در اقتصاد ملی از قبیل تورم، بیکاری، تعطیلی کارگاه‌های متوسط، واردات بی‌رویه کالاهای صنعتی و محصولات کشاورزی همچنین مشکلات بازار پول و سرمایه را از راهبردهای مورد نظر این کمیسیون برشمرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet