انتخابات ریاست جمهوری
1389/05/10 15:25:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حسینیان:

افرادی که بدنبال ایجاد التهاب بین دولت‌ و مجلس هستند باید رانده شوند

**رییس فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس شورای اسلامی گفت:‌ افراد مرموزی که در شرایط امروز کشوربه دنبال ایجاد فضای التهاب بین دولت و مجلس هستند، باید رانده شوند.

حجت‌الاسلام روح الله حسینیان در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به راهکار پیشنهادی برای حل اختلافات، مبنی بر تشکیل هیاتی برای رسیدگی به اختلافات میان دولت و مجلس عنوان کرد: اگر عوامل اختلاف بین دولت و مجلس مورد بررسی قرار گیرد مشخص خواهد شد که بسیاری از این اختلافات به حیطه قانون گذاری و صحنه اجرا ختم می شود.

وی با اشاره به این فرموده رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه نظریات، استراتژی و راهبردها از دیدگاه کسانی که درصحنه اجرایی کشور حضور دارند با آنهایی که می خواهند در عالم خلاء قانونگذاری کنند بسیار تفاوت دارد ادامه داد: یکی از اختلافات بین دولت و مجلس در شرایط فعلی این است که آیا مجلس در امور اجرایی کشور حق دخالت دارد یا خیر؟ که در این راستا به نظر بسیاری از حقوقدانان قوانینی که منجر به دخالت قوه مقننه در قوه مجریه می شود خلاف قانون اساسی است.

رییس کمیسیون سیاست داخلی و امور شوراهای مجلس با اشاره به این طرح یک فوریتی که مجلس سوبسید دولت در جهت ثبت آگهی های خود به روزنامه‌ها را تقسیم کند عنوان کرد: حقیقتا این نوع دخالت ها برای دولتی که رئیس آن برخواسته از رای مستقیم مردم است و ملت مستقیما از آنها توقع و انتظار دارد، دست بستن دولت و دخالت در کار قوه مجریه است و در این صورت، دولت دیگر هیچ توان و ابداعی برای اداره کشور نخواهد داشت.

حسینیان هم‌چنین با اشاره به این اصل قانون که موردی که به تصویب مجلس می‌رسد و البته شورای نگهبان آن را تایید می کند، قانون است و حتما باید اجرا شود افزود: در کل این تناقض و تعارضی که بین دولت و مجلس در حیطه عمل و اجرا وجود دارد، باید در جایی حل و فصل شود.

نماینده تهران در مجلس، با اشاره به اینکه طبق قانون اساسی؛ یکی از اختیارات مقام معظم رهبری هماهنگ کردن قوای سه‌گانه است، به تشکیل هیاتی از سوی شورای نگهبان، مجلس ، دولت و نمایندگان رهبری برای جلوگیری از اینگونه اختلافات اشاره کرد گفت:این هیات که هم اکنون هم مشغول کار است باید هر چه سریعتر کار خود را به پایان برساند و یک اسلوب و چارچوبی برای تقنین و اجرا به دست آورد تا پس از ابلاغ آن از سوی مقام معظم رهبری به مجلس و دولت، بسیاری از مشکلات حل شود.

حسینیان هم‌چنین با انتقاد از عملکرد سایت منتسب به مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: تقریبا تمام هم و غم این رسانه این است که بین دولت و مجلس اختلاف به وجود آورد، 98 درصد اخبار این سایت برعلیه دولت از زبان نمایندگان مجلس است که این کار جز آتش‌افروزی بین دولت و مجلس در زمانی که احتیاج به اتحاد و همدلی وجود دارد و دشمن مترصد ماهی گرفتن از آب گل‌آلود است چیز دیگری ندارد لذا اگر با این نوع فعالیت ها که از سوی برخی مسوولان مجلس هم پشتیبانی می شود برخورد نشود و این روند ادامه داشته باشد قطعا موجب اختلاف شدیدتری بین دولت و مجلس خواهد شد که در نهایت این مساله به نفع دشمن تمام می شود.

وی باتاکید بر این که روسای قوا باید رقابت های سیاسی را از دستور کار خارج کنند، گفت: این افراد باید هدف اصلی‌شان خدمت کردن به مردم باشد، چرا که اگر خدمت به مردم و انقلاب و اسلام را اصل قرار دهند قطعا بسیاری از این اختلافات حل خواهد شد.

رییس فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس با تاکید بر لزوم تجدیدنظر در رفتارها و منش ها و مشخص کردن اهداف بویژه در مجلس گفت: منافع جناحی و شخصی باید دور ریخته شود تا همان طور که مردم و رهبری از مجلس اصولگرا توقع دارند مشکلات حل شود که در این راستا باید افراد مرموزی که به دنبال ایجاد فضای التهاب بین دولت و مجلس هستند رانده شوند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet