هدر موبایل
1389/05/10 19:30:00
سرویس فرهنگی
عضو کمیسیون فرهنگی:

فقط مجلس می‌تواند اساسنامه‌های مصوب خود را تغییر دهد

**سخنگوی کمسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به واگذاری خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) به دفتر ریاست جمهوری تاکید کرد: هر گونه تغییر و تحول و جا به جایی در نهادها، دستگاه ها و سازمان هایی که به حکم قانون مجلس تاسیس شده اند، باید به حکم قانون باشد مگر اینکه مجلس مجوز داده باشد.

پس از آنکه "اسفندیار رحیم مشایی"، رئیس دفتر ریاست جمهوری نامه ای به "لطف الله فروزنده"، معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور، نوشت و از موافقت "محمود احمدی نژاد" با ارتقاء تشکیلاتی سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی و قرار گرفتن آن زیر نظر رئیس جمهور خبر داد، این تصمیم با مخالفت هایی از سوی برخی از نمایندگان مواجه شد.

"ستار هدایت خواه" در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت با اشاره به این اصل کلی که هرگونه تغییر و تحول در اساسنامه سازمان های و نهادهایی اداری و قانونی، باید با اجازه مجلس انجام شود، گفت: مجلس برای اینکه دستگاه های فرهنگی بهتر بتوانند پاسخگوی مردم باشند، بر آنها نظارت دارد؛ چرا خود پاسخگوی مردم است.

به گفته هدایتخواه وقتی نهادی فرهنگی از زیر نظر و نظارت مجلس خارج شود وجهه پاسخگویی آن نیز با موانعی روبه رو می شود و این در حالی است که از نظر مجلس یک نهاد فرهنگی هرچه قدر پاسخگوتر باشد، عملکرد مطلوب تری دارد.

دولت معتقد است با واگذاری خبرگزاری ایرنا به نهاد ریاست جمهوری، شبکه اطلاع رسانی دولت در داخل و خارج گسترش هدفمند می یابد و تمرکز بیشتری در خبررسانی درباره دولت و کشور به وجود می آید.

خبرگزاری جمهوری اسلامی با 76 سال فعالیت رسانه ای، هم اکنون 60 دفتر نمایندگی در مراکز استانها و شهرستانهای مهم کشور و 30 دفتر نمایندگی در کشورهای مختلف جهان دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet