هدر موبایل
1389/05/10 20:18:00
سرویس سیاسی

اوباما خواستار استعفای یکی از طرفدارانش در مجلس نمایندگان شد

**عضو مجلس نمایندگان آمریکا پس از رسوایی سوءاستفاده مالی، تحت فشار اوباما برای استعفا قرار گرفته است.

به گزارش خانه ملت به نقل ازسایت خبری سی بی اس، "باراک اوباما"، رئیس جمهور آمریکا پس از آنکه مشخص شد "چارلز رنگل" طرفدار سیاه پوست وی در مجلس نمایندگان متهم به سوء استفاده مالی است، از وی خواست استعفا دهد.

اوباما درباره خبرهای منتشر شده گفت: اخبار مربوط به رنگل 80 ساله دردناک وآزاردهنده است، وی اکنون به پایان کار خود رسیده و من مطمئنم که او می خواهد با وقار و سربلندی به کارخود خاتمه دهد و من هم امیدوارم که این اتفاق بیافتد.

رئیس جمهور آمریکا از خدمات این عضو مجلس نمایندگان قدردانی کرد و خواستار استعفای فوری وی شد.

رنگل سال هاست که از حوزه انتخابیه نیویورک و با اتکا به آرا سیاه پوستان منطقه "هارلم"  یک کرسی مجلس نمایندگان را در اختیار دارد.

اتهاماتی که به او وارد شده این است که از سپرده های مربوط به بودجه تبلیغاتی خود برای مسافرت های تفریحی استفاده کرده و بر خلاف قانون هدایایی دریافت کرده که ارزش آنها بالای 50 دلار بوده است.

فرار از پرداخت مالیات و تقاضاهای نامناسب برای جمع آوری اعانه و خسارت وارد آوردن به اعتبار مجلس نمایندگان از دیگر اتهامات وی است. 

این نماینده سیاه پوست طرفدار اوباما، یکی از نمایندگان غیریهودی ایالت نیویورک است، که اخیرا یکی از کسانی بود که از جنگ افغانستان انتقادهای شدیدی کرده بود.

این گزارش می افزاید: نیمی از دموکرات های کنگره آمریکا نیز از وی خواسته اند تا استعفای خود را اعلام کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet