شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/05/10 20:21:00
سرویس سیاسی

انتقاد دولت اردن از شرکت نکردن اخوان‌المسلمین در انتخابات پارلمانی

**به دنبال اعلام شرکت نکردن در انتخابات پارلمانی اردن از سوی حزب اخوان‌المسلمین، دولت این کشور از این اقدام انتقاد کرد اما در عین حال این اقدام را در موفقیت انتخابات بی‌تاثیر دانست.

به گزارش خانه ملت به نقل از الجزیره، دولت اردن از تصمیم حزب اخوان المسلمین این کشور مبنی بر شرکت نکردن در انتخابات انتقاد کرد و اعلام کرد که این اقدام تاثیری در موفقیت انتخابات نخواهد داشت.

بر اساس این گزارش، "سمیح معایطه" مشاور سیاسی نخست وزیر و سخنگوی ستاد انتخابات پارلمانی اردن اظهار داشت: موفقیت انتخابات ربطی به شرکت یا عدم شرکت فردی یا حزبی ندارد و اگرچه اخوان المسلمین در انتخابات شرکت نمی کنند ولی احزاب مخالف دیگری شرکت خواهند کرد.

معایطه افزود: دولت انتظار آن را دارد که همه احزاب و جنبش ها در انتخابات شرکت کنند، آنها جزئی از جامعه ما هستند و از شرکت نکردن آنها در انتخابات متاسفیم ولی این تصمیمی است که به اراده آنها بر می گردد و در آن مختار هستند.

چندی پیش پارلمان اخوان المسلمین اردن طرح شرکت نکردن در انتخابات پارلمانی این کشور را تصویب کرد. 70 درصد نمایندگان به این طرح رای موافق دادند و دلیل آن را برآورده نشدن خواسته هایشان توسط دولت عنوان کردند.

انتخابات پارلمانی آینده اردن در نوامبر آینده برگزار می شود.

جمعیت اخوان المسلمین اردن 51 عضو دارد که از مهم ترین پایگاه های رهبری این حزب به شمار می آید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet