شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/05/10 20:46:00
سرویس سیاسی
نماینده پارلمان بحرین:

دور کردن مساجد از تبلیغات انتخاباتی جدایی دین از سیاست نیست

**یکی از اعضای پارلمان بحرین با انتقاد از استفاده از مساجد برای تبلیغات توسط برخی کاندیداهای انتخابات پارلمانی تاکید کرد، دور کردن مساجد از فضای تبلیغاتی، جدایی دین از سیاست نیست.

به گزارش خانه ملت به نقل از روزنامه البیان چاپ دبی، "جاسم سعیدی" نماینده پارلمان بحرین بر اهمیت دوری از سوء استفاده از دین و مکان های مذهبی در تبلیغات انتخاباتی پارلمان این کشور تاکید کرد.

وی افزود: مقدس بودن این مکان ها نباید دستمایه تبلیغات کاندیداها و نزاع های سیاسی شود.

سعیدی اضافه کرد: دور کردن مساجد از فضای سیاسی و تبلیغات انتخاباتی آنگونه که برخی تعبیر می کنند به معنای جدایی دین از سیاست نیست بلکه تلاش برای  جلوگیری از توهین به مقدس بودن این مکان ها است.

این نماینده پارلمان تاکید کرد، مکان های مذهبی برای اجرای اصولی خاص و مقدس ایجاد شده اند و نباید برای منافع شخصی و بازی های سیاسی  که در نهایت چیزی جز فتنه و اختلافات و جدایی به همراه ندارند، به کار برده شوند.

سعیدی همچنین از وزارت دادگستری و امور اسلامی بحرین درخواست کرد تا با این گونه اقدامات برخود جدی داشته باشد.

نماینده پارلمان بحرین با اشاره به برخی سوء استفاده های احزاب سیاسی از دین و تلاش برای کسب آرای بیشتر از طریق حضور در مکان های مذهبی به ویژه مساجد گفت: این مخالف نظم جامعه و مغایر قوانین انتخاباتی است و کاندیداهایی که این گونه سعی در جلب آرا دارند باید تاوان این بی نظمی ها را بدهند.

گفتنی است، انتخابات پارلمانی بحرین در اکتبر آینده برگزار می شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet