شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی
1389/05/10 20:47:00
سرویس سیاسی

مجلس سنا آمریکا ارتباط آزادی مقراحی و شرکت بی.پی را بررسی می‌کند

**مجلس سنا به دنبال رد درخواست حضور مقامات دولت انگلیس و اسکاتلند برای آزادی مقراحی تصمیم گرفت افرادی را برای تحقیق برای این مسئله به انگلیس بفرستد.

به گزارش خانه ملت به نقل از روزنامه البیان چاپ دبی، "رابرت مندز" عضو سنای آمریکا و مسئول "کمیته بررسی آزادی عبدالباسط مقراحی" اعلام کرد این کمیته تصمیم گرفت افرادی را برای تحقیق در مورد ارتباط آزادی المقروحی با همکاری نفتی لیبی و بریتانیا به انگلیستان بفرستد.

بر اساس این گزارش مندز اظهار داشت: تصمیم گرفتیم علاوه بر ارائه درخواست به مقامات انگلیسی برای حضور در جلسات بررسی در کنگره، محققانی نیز به این کشور بفرستیم تا با آنها گفتگو کنند و این موضوع را روشن کنند.

چندی پیش چند تن از اعضای کنگره آمریکا دولت انگلیس به ویژه شرکت بی.پی را متهم به دست داشتن در  آزادی مقراحی تبعه لیبی منفجر کننده هواپیما در شهر لاکربی اسکاتلند کردند که به دنبال آن انگلیس و اسکاتلند این اتهامات را رد کرده و حاضر به شرکت در جلسه بررسی این موضوع در کنگره آمریکا نشدند.

مقراحی متهم است که در سال 1988 هواپیمایی را در آسمان لاکربی منفجر کرده که پس از آن  در زندان به سر می برد، اما دولت اسکاتلند سال گذشته وی را آزاد کرد و در مورد علت این اقدام اعلام کرد، وی مبتلا به سرطان است و سه ماه نیز بیشتر زنده نخواهد بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet