خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/05/11 08:59:00
سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون انرژی تاکید کرد:

ضرورت سرمایه‌گذاری در منابع مشترک نفت و گاز

**عضو کمیسیون انرژی در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: برای جلوگیری از برداشت بی رویه کشورهای همسایه از میادین مشترک نفت و گاز، باید در این زمینه سرمایه گذاری کرد.

"حسن شبانپور" نماینده مردم مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد در مجلس شورای اسلامی در خصوص برداشت بیش از اندازه کشورهای همسایه از منابع نفت و گاز و تعلل ایران به خبرنگار خانه ملت، گفت: باید توجه داشت که در حال حاظر در چه شرایط و چه موقعیت زمانی و مکانی قرار داریم .
وی ادامه داد: در حال حاضر سازمان ملل به تحریک کشورهای دشمن مدام در حال انعقاد قطعنامه علیه ایران است و کشور ما در تحریم به سر می برد.
نماینده مردم مرودشت خاطرنشان کرد: تحریم ها باعث شده که ما نتوانیم سرمایه گذاری لازم برای بهره برداری از منابع مشترک نفت و گاز با کشورهای همسایه را انجام دهیم.
شبانپور افزود: این موضوع در حالی است که بیش از نیمی از درآمدهای کشور از منابع نفتی و گازی ایران تامین می شود.
وی تصریح کرد: با توجه به تامین درصد بالایی از درآمد کشور از منابع نفت و گاز، باید تلاش شود تا سرمایه گذاری ها به سمت بهره برداری از این منابع سوق یابد.
شبانپور اظهار داشت: کشورهایی مانند عراق و امارات که در همسایگی ما قرار دارند از قدرتهای نفتی بزرگ دنیا هستند و اگر ما در برداشت از این حوزه ها تعلل به خرج بدهیم این کشورها منابع ما را به تاراج می برند.
عضو کمیسیون انرژی تاکید کرد: در حال حاضر حرکت هایی در جهت اختصاص بودجه به بهره برداری از میادین نفت و گاز کشور انجام گرفته است که می تواند امیدوارکننده باشد.
وی در انتها افزود: نمی توان گفت که عقب ماندگی ایران در امر بهره برداری از این منابع حاکی از تعلل می باشد، بلکه شرایط حاکم سبب شده تا وضعیت به این صورت پیش برود

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet