خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/05/11 09:52:00
سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون اقتصادی تاکید کرد :

لزوم تدوین برنامه 5 ساله بر اساس سند جشم انداز

**عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم تدوین برنامه های ۵ ساله و سالانه بر اساس سند چشم انداز بیست ساله نظام ، گفت: نادیده گرفتن برنامه های ۵ ساله خسارتهای جبران ناپذیری برای توسعه کشور به بار می آورد .

"فرهاد دلق پوش" نماینده آستارا و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی  در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت تاکید کرد :همه مسئولین باید بسیج شوند که سند چشم انداز به عنوان سند مادر در سیاستهای اجرایی برنامه ریزی و قانون گذاری کشور ملاک قرار گیرد.

 نماینده مردم آستارا در مجلس اضافه کرد : سند چشم انداز توسعه یک افق کارشناسی شده است که رهبری ابلاغ کرده اند و به عنوان برنامه جامع برای توسعه همه جانبه کشور است.

وی خاطر نشان کرد : توصیه بر این است که با مبنا قرار دادن سند چشم انداز ، امکانات ،سیاستها و برنامه های کشور را برای نیل به اهداف چشم انداز در برنامه های 5 ساله بسیج کنیم.

دلق پوش افزود : بررسی برنامه های 5 ساله و یک ساله کشور نشان می دهد که  بخشهایی از سند چشم انداز محقق نشده است .

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ، تحریم ها و عدم تحقق درآمدهای کشور را یکی از دلایل عدم تحقق بخش هایی از سند چشم انداز خواند و تاکید کرد : در اجرای اصول و برنامه های دیگر نیز موفقیت نداشته ایم ، برای مثال، در اجرای اصل 44 قانون اساسی هنوز خصوصی سازی به معنای واقعی انجام نشده، به همین منظور دولت باید بر مبنای خصوصی سازی برنامه های خود را تنظیم کند و اگر جایی نقصی بوجود آمد به جبران آن بپردازد .

عضو کمیسیون اقتصادی با تاکید بر  لزوم  تدوین برنامه های 5 ساله و سالانه بر اساس سند چشم انداز بیست ساله نظام ، گفت: نادیده گرفتن آن خسارتهای جبران ناپذیری برای توسعه کشور به بار می آورد .

نماینده مردم آستارا با تصریح بر اینکه دولت مجری سیاستهاست، پیشنهاد داد :کمیته ویژه ای تشکیل شود که فقط مامور سیاستگذاری بر مبنای سند چشم انداز باشد، سپس دولت برای رفع خلا ها برنامه بدهد ،مجلس هم به عنوان ارگان قانون گذار کمک می کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet