خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1389/05/11 09:57:00
سرویس اقتصادی
عبدالرضا ترابی:

تنها به 25 درصد از اهداف سند چشم انداز رسیده ایم

**عضو کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد است: بر اساس برآوردها تنها به ۲۵ درصد از اهداف سند چشم انداز بیست ساله رسیده ایم .

عبدالرضا ترابی نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت خاطر نشان کرد: متاسفانه تا کنون گزارش مستند و مشخصی از پیشرفت بر مبنای سند چشم انداز توسط دولت ارائه نشده است. این در حالی است که قرار بود، دولت هر ساله گزارشی در این باره ارائه بدهد.

نماینده مردم گرمسار در ادامه گفت: سازمان بازرسی کل کشور و مرکز پژوهشهای مجلس از رشد 30  تا 35 درصدی در برخی شاخصها خبر دادند.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: بر اساس برآوردها تنها به 25 درصد از اهداف سند چشم انداز بیست ساله رسیده ایم،که این آمار نیز خوب نیست چرا که قرار بود با رشد اقتصادی 8 درصدی قدرت برتر منطقه ای از نظر اقتصاد و فرهنگ باشیم.

وی علت اصلی عدم ارائه آمار از سوی دولت را اینچنین بیان کرد: دولت با اجرای بودجه های سالانه به اهداف خود می رسد به همین دلیل تحقق برنامه های سالانه را در اولویت قرار می دهد، این در حالی است که باید طراحی برنامه های دولت به گونه ای باشد که  اعتبارات لازم و قدرت مدیریتی در جهت اهداف سند چشم انداز به کار گرفته شود.

ترابی تخصیص نامناسب اعتبارات، برنامه ریزی غلط و استفاده از فشار مالی به جای بهره وری نیروی انسانی و همچنین مدیریت ناکارآمد و ناهماهنگی بین دستگاههای اجرایی را از موانع موفقیت در  رسیدن به سند چشم انداز  بیست ساله نظام خواند.

این نماینده مجلس در انتها گفت: در برنامه پنجم توسعه باید طوری پیش برویم که به اهداف سند چشم انداز برسیم. بحث اشتغال، تعامل سازنده با جهان، برنامه ریزی بلند مدت و مواردی این چنینی اگر مورد توجه قرار گیرد می توانیم همراه با اجرای برنامه های یکساله و 5 ساله به اهداف برنامه سند چشم انداز نیز برسیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet