هدر موبایل
1389/05/11 11:47:00
سرویس سیاسی

تاکید کوهکن بر جایگزینی یک کلمه فارسی بجای کلمه فراکسیون

**محسن کوهکن در خصوص غیر فارسی بودن کلمه فراکسیون و جایگزینی آن با یک کلمه فارسی گفت:این ایراد کاملا وارد است و ان شاء الله آقایان لاریجانی و حداد عادل در این مورد ، فکری خواهند کرد.

سخنگوی هئیت ریسه مجلس شورای اسلامی گفت: اعضای فراکسیون ها را نمایندگان مجلس تشکیل میدهندکه فعالیتشان بر اساس قوانین مشخص و شفاف است بنابراین ضرورتی ندارد که قانونی جداگانه برای فعالیت فراکسیون ها در مجلس تصویب شود که بخواهد جایگاه قانونی آن را مشخص کند.

محسن کوهکن در گفتگو با خبرنگار خانه ملت اظهارداشت: نحوه تشکیل فراکسیون های مجلس متناسب با میزان علاقه مندی ،تخصص،اطلاعات و حساسیت هایی است که نمایندگان نسبت به موضوعات مختلف کشور دارند.

نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی افزود:فراکسیون ها  توسط جمعی از نمایندگان هم فکر تشکیل میشود که دور هم گرد آمده و به بحث در مورد موضوعی خاص در دستگاهای مرتبط با دولت و یا خارج از دولت می پردازند.

رئیس فراکسیون جمعیت و توسعه در خصوص نحوه گردهمایی نمایندگان و تشکیل یک فراکسیون گفت:به طور مثال در شکل گیری  فراکسیون ورزش ابتدا نمایندگانی که نسبت به مسائل ورزش حساسیت هایی دارند با برگزاری انتخاباتی میان خود  یک هیئت موسس تشکیل میدهند و رئیس فراکسیون راانتخاب میکنند و فراکسیون مورد نظر،که متشکل از نمایندگان کمیسیون ها و شهرستان های مختلف است به بحث پیرامون مسائل ورزش می پردازند.

کوهکن ادامه داد: اساسا محور بحث و گفتگوی اعضای یک فراکسیون چیزی است که در نام فراکسیون تجلی پیدا کرده است و موضوعی است که نمایندگان برای آن ارزش قائل بوده و آن  را دنبال کرده و با توجه به اطلاعاتی که منتقل میکنند می توانند در روند تصمیمیم گیری ها در خصوص موضوع مورد نظر و اصل تشکیل فراکسیون موثر باشند.

عضو فراکسیون اصولگرایان در خصوص جایگاه حقوقی فراکسیون ها در قوه مقننه گفت: اعضای فراکسیون ها را نمایندگان مجلس تشکیل میدهند که فعالیتشان بر اساس قوانین ، مشخص و شفاف است و لذا ضرورتی ندارد که قانونی جداگانه برای فعالیت فراکسیون ها در مجلس تصویب شود که بخواهد جایگاه قانونی آن را مشخص کند.

وی تصریح کرد:بالاترین تصمیمی که در فراکسیون ها گرفته میشود اصلاح یک قانون است که در قالب یک طرح که مطابق با استدلال و ادله قانونی است صورت می گیرد.

کوهکن همچنین در پاسخ به سوالی در  خصوص غیر فارسی بودن نام فراکسیون و  جایگزینی آن با یک کلمه فارسی گفت: این ایراد  کاملا وارد است و باید فکری برای آن کرد و بسیاری از فراکسیون ها در حال حاضر تحت عنوان کمیته فعالیت میکنند و انشاا... آقایان لاریجانی و حداد عادل در یک جلسه مشترک، فکری در مورد این موضوع خواهند کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet