شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/05/11 10:19:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات:

جناحی که قدرت اجرایی دارد، بهتر و بیشتر می تواند منادی وحدت باشد

**علی عباسپور تهرانی فرد تصریح کرد: این که عملکرد گذشتگان را یک عملکرد منفی بدانیم و همه امور مثبت را منتسب به جناح خود بدانیم، باعث خدشه دار شدن وحدت می شود.

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت وگو با ایسنا با بیان این که وحدت عامل پیروزی انقلاب و تضمین کننده بقای آن علی رغم توطئه‌های سنگین است، لزوم حفظ وحدت را یادآور شد و گفت: اگر جامعه را به گروه‌های مختلف تقسیم کنیم و به گروه هم سلیقه و هم جناح خود اهمیت دهیم و به گروه غیر جناح خود، نسبت ضد انقلاب و ضد ولایت دهیم، وحدت خدشه دار می شود این در حالیست که ملاک تقسیم‌بندی ما طبق آن چه مقام معظم رهبری فرمودند این است که دو گروه خودی و غیر ودی داریم و خودی ها کسانی هستند که به اسلام، انقلاب و اهداف آن، آرمان های حضرت امام، ولایت مطلقه فقیه و قانون اساسی پایبندند.

وی با تاکید بر این‌که در این چارچوب همه خودی محسوب می‌شوند، گفت: تنها ممکن است که جناح های سیاسی در راهبردها و راهکارها افکار متفاوتی داشته باشند، لذا جناح های سیاسی نباید یکدیگر را متهم کنند به این که خارج از چارچوب نظام و جزو ضد انقلاب محسوب می شوند.

وی با بیان این که جناحی که اجرا را در دست دارد، نقش بیشتری را در منادی وحدت بودن دارند، افزود: جناحی که حاکم است و قدرت اجرایی را در دست دارد، در ایجاد وحدت نسبت به دیگر جناح ها نقش پررنگی می تواند داشته باشد و باید ایده های انقلاب ، نظام، رهبری و حضرت امام را نشر دهد.

به گفته نماینده تهران ما باید بدانیم سی سال پربرکت انقلاب اسلامی حاصل زحمت و تلاش همه مسوولان نظام و همه دولت ها است، نمی توان اگر موفقیتی در سال سی و یکم انقلاب بدست می آوریم ، آن را به پای خودمان حساب کنیم.

به گفته وی، این که عملکرد گذشتگان را یک عملکرد منفی بدانیم و همه امور مثبت را منتسب به جناح خود بدانیم باعث خدشه دار شدن وحدت می شود.

عباسپور افزود: تحولات اجتماعی، تحولاتی به هم پیوسته است و اگر جامعه رو به پیشرفت است قطعا گذشتگان نیز در این پیشرفت سهیم بودند. همانطور که اگر کمبودی در جامعه احساس می شود به گذشتگان نیز مربوط است.

این عضو فراکسیون اصولگرایان تصریح کرد: این‌که خود را عامل همه امور خوب در جامعه بدانیم و گذشتگان را عامل همه امور بد در جامعه بدانیم باعث خدشه به وحدت می شود.

وی ادامه داد: قطعا باید به افکار جامعه احترام بگذاریم و بدانیم که این جامعه برخاسته از اصولی است که نشات گرفته از اسلام، ارادت نسبت به روحانیت، است، لذا احترام به عقاید مردم و روحانیت از اصول اساسی جامعه است که اگر بنا به دلایلی بخواهیم این فرهنگ اصل اسلامی را نادیده بگیریم یا به آن کم توجهی کنیم باعث خدشه به وحدت می شود.

وی یادآور شد: باید این تفکر را از خود دور کنیم که نمره ما 100 است و نمره گروه مقابل ما صفر است.

وی خاطرنشان کرد: همه باید بپذیریم که همانقدر که ما توان فکر کردن خوب داریم را گروه های مخالف ما که جز خودی ها هستند، همه می توانند فکر خوب داشته باشند و همانقدر که آنها ممکن است در ارایه راهکارها اشتباه کنند ما نیز می توانیم اشتباه کنیم لذا باید این فرصت را به دیگران بدهیم که ایده‌ها مطرح شود و بهترین آن به کار گرفته شود.

به اعتقاد وی، در این راستا مسوولان سه قوه و هر کسی که مسوولیت دارد، نقش مهمی در ایجاد وحدت در جامعه دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet