هدر موبایل
1389/05/11 10:51:00
سرویس سیاسی
یوسف نژاد به خانه ملت خبر داد:

ساماندهی فراکسیونها در کمیسیون آئین نامه

**عضو فراکسیون خط امام (ره) مجلس با بیان اینکه فراکسیون ها نقطه قوت سیستم قانونگذاری هستند، گفت:به منظور ساماندهی فراکسیون ها و استفاده مناسب از توان و قدرت آنها قرار است در کمیسیون آئین نامه داخلی مجلس ،تصمیماتی اتخاذ شود.

"علی اصغر یوسف نژاد" درگفتگوبا خبرنگار خانه ملت، نحوه تشکیل فراکسیون های مجلس را بر اساس موضوعات موردعلاقه و تخصصی نمایندگان دانست و گفت:موضوعاتی باعث تشکیل فراکسیون های مجلس میشود که در کمیسیون های اصلی مورد توجه آنچنانی قرار نمی گیرد .

نماینده  مردم ساری در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مسائل و مواردی که در صحن علنی مجلس مطرح است ،به صورت مشخص مورد پیگیری ،نظارت و توجه اعضای فراکسیون ها قرار میگیرد.

وی با اشاره به قوت گرفتن فراکسیون ها از دوره پنجم مجلس اظهار داشت: فراکسیون های مجلس که تعداد آنها از کمیسیون های اصلی هم بیشتر است ،یک نقطه قوت و فرصت برای سیستم قانونگذاری است و بر این اساس برای ساماندهی آنها و استفاده مناسب و بهتر از توان و قدرت فراکسیون ها قرار است در کمیسیون آئین نامه داخلی در رابطه با ساماندهی و پشتیبانی و استفاده بهینه در قانون نویسی از فراکسیون ها، تصمیماتی گرفته شود .

یوسف نژاد تصریح کرد:پیگیری ها ی موثر و تلاش های بعضی از فراکسیون ها مانند فراکسیون مدیریت شهری ،فراکسیون صنایع قضایی،فراکسیون ورزش ،فراکسیون محیط زیست و فراکسیون تعاون در ظرف 2 سال گذشته نشان دهنده اثر گذار بودن این فراکسیون ها بر روند قانونگذاری است.

وی خاطر نشان کرد در حال حاظر فراکسیون ها از نظر حقوقی جایگاهی در ارتباط با قانونگذاری در قوانین مجلس ندارند اما با توجه به موثر بودن آنها در روند قانونگذاری باید برای آنها جایگاه قانونی در نظر گرفته شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet