ایام محرم 1398
1389/05/11 11:24:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده کهکیلویه:

مسوولان اختلاف سلیقه‌های خود را تبدیل به درگیری نکنند

**نماینده مردم کهکیلویه در مجلس تصریح کرد: باید اختلاف‌سلیقه‌های بین مجلس و دولت و اختلاف در سطوح مختلف کشور را درون‌گروهی حل کنیم.

حجت‌الاسلام سید علی محمد بزرگواری در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به تاکید مجدد بزرگان نظام بر ضرورت وحدت و مراقبت از اصل نظام، اظهارداشت : در واقع وحدت یکی از راهکارهای اساسی حفظ نظام جمهوری اسلامی و یکی از راهبردهای اساسی امام (ره) بوده است.

این نماینده مجلس گفت: از ابتدای انقلاب، کلمه‌ی وحدت همواره در گفته‌ها و نوشته‌های امام(ره) مورد تذکر قرار می‌گرفت و بعد از ایشان مقام معظم رهبری هم دائما بر وحدت در میان مسوولان و اقشار مختلف جامعه تاکید داشته و دارند.

وی رمز موفقیت نظام و ملت ایران را در همه‌ زمینه‌ها، براساس آموزه‌های دینی و سنت پیامبر (ص) و اهل بیت، وحدت دانست و ادامه داد: منتهی هر برنامه، عنوان و هر راهکاری باید در واقعیت خود تعریف شود. زمانی که از وحدت صحبت می‌کنیم باید ببینیم با چه کسانی باید وحدت داشته باشیم. با آنهایی که این نظام و اصول اساسی نظام یعنی اسلام، امام (ره) و اساس انقلاب، ولایت فقیه را قبول داشته و این نظام را نظام برخواسته از دستورات قرآن و فرمایشات پیامبر (ص) و ائمه می‌دانند و حاضرند تا آخرین قطره خون از این نظام دفاع کنند.

این نماینده‌ی مجلس در عین حال خاطرنشان کرد: اگر کسانی این‌گونه اعتقادی به اسلام و اصول نظام داشته باشند، باید دائما در راستای وحدت جامعه با آنها کوشش کرد و با هرکس که شعار تفرقه بدهد باید مخالفت کنیم.

بزرگواری با تاکید بر شناخت کسانی که معاند نظام بوده و نظام اسلامی و اصل ولایت فقیه را قبول ندارند و در راه شکست این نظام گام می‌دارند و در واقع اجیر و یا عامل بیگانه بوده و فتنه‌انگیز هستند، گفت: قطعا این افراد در قاموس اصل وحدت اصلا جایی ندارند که امروز دم از وحدت بزنند. اما با هر کس که اصول اساسی نظام را قبول دارد باید در راستای وحدت گام برداشت.

وی تاکید کرد: کسانی که اساس نظام را قبول ندارند، هیچ‌گاه به وحدت فکر نخواهند کرد و ما با این افراد اساسا سنخیتی از نظر جوهر ایمانی و اخلاقی نداریم و ما با این افراد مخالف هستیم.

این نماینده مجلس با طرح این سوال که دشمنان اسلام و فتنه‌گرانی که دم از وحدت می‌زنند چگونه می‌خواهند وحدت را ایجاد کنند، گفت: لذا با هرکس که اصول اساسی انقلاب، قانون اساسی، امام (ره)، ولایت فقیه را قبول دارد، باید با وحدت داشته باشیم.

عضو هیات رییسه‌ی کمیسیون کشاورزی مجلس اظهار کرد: وقتی این نظام و قانون اساسی را پذیرفتیم و در راس قانون اساسی، اصل ولایت فقیه را پذیرفتیم و اگر بیاییم فصل‌الخطاب همه‌ی برنامه‌ها و حتی مناقشات و درگیری‌ها، را رهبری قرار دادیم به وحدت می‌رسیم.

وی ادامه داد: ما می‌توانیم بر روی بحث تبعیت از رهبری و ولی‌ امر مسلمین به وحدت برسیم، اما اگر کسانی مخالف فرمایشات مقام معظم رهبری حرکت کنند، دیگر این افراد جایی برای وحدت با نیروی انقلاب را ندارند.

بزرگواری تصریح کرد: هرچه بین ما تفرقه و اختلاف وجود داشته باشد، دشمن یک گام جلوتر می‌آیند منتهی هر اندازه بر وحدت اصرار ورزیده و با هم باشیم و خط قرمز‌های نظام را رعایت کنیم و در کنار هم قرار بگیریم دشمنان هم عقب‌نشینی می‌کنند. درحال حاضر اگر دشمنان بر علیه ما قطعنامه صادر کرده و بر تحریم‌ها بیشتر تاکید می‌کنند به خاطر همان جوی است که سال گذشته بر اثر فتنه‌انگیزی‌ها به وجود آمد.

وی در پایان گفت: دشمنان تصور می‌کنند بین ملت ایران اختلاف وجود دارد، در حالی که اکثریت ملت ما از رهبری تبعیت می‌کنند، منتهی این مسوولان هستند که باید اختلاف‌سلیقه‌هایشان را تبدیل به درگیری‌ها نکنند. اگر ما به منشور امام‌ (ره) در رابطه با وحدت بین جامعه‌ی روحانیت و روحانیون مبارز نگاه کنیم، مشاهده خواهیم کرد، امام چگونه وحدت را تعریف کرده است. در نظر ایشان نباید اختلاف سلیقه‌ها یا بحث‌های طلبگی را تبدیل به مناقشات و درگیری‌هایی کنیم که به جامعه کشیده شود و جو وحدت را در جامعه خدشه دار کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet