هدر اصلی
1387/01/21 16:27:00
سرویس بین الملل
بروجردی در دیدار با سفیر جدید واتیکان:

ادیان الهی می توانند صحنه وسیعی برای همکاری جدی میان پیروان آنها باشند

بروجردی در دیدار با سفیر جدید واتیکان گفت: ادیان الهی آن قدر اشتراکات فراوان دارند که می توانند صحنه وسیعی برای همکاری جدی میان پیروان آنها باشند.

به گزارش خانه ملت، آقای ژان پل گوبل سفیر جدید واتیکان در کشورمان پیش از ظهر امروز 21/1/87 با آقای علاالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

بروجردی در ابتدای این دیدار مناسبات تهران و واتیکان را بسیار با اهمیت دانست و افزود: عرصه های فراوانی برای همکاری فی مابین وجود دارد که باید از آنها استفاده کرد.

وی در همین راستا به گفتگوهای میان علمای اسلام و مسیحیت اشاره کرد و گفت: این گفتگوها یک سرمایه بسیار مهم و با ارزش برای طرفین است.

بروجردی همچنین در بخش دیگری از سخنانش تحرکات ضد دینی و ضد اسلامی در برخی کشورهای غربی را غیرقابل تحمل خواند و آن را یک انحراف دانست.

وی با بیان این که اهانت های صورت گرفته علیه اسلام، احساسات مسلمانان را جریحه دار کرده است، بر ضرورت مقابله دولت های اروپایی و واتیکان با این روند تاکید کرد و خاطرنشان کرد: نباید اجازه داد تحرکات ضد دینی و ضد اسلام در جوامع غربی گسترده شود.

وی افزود: احترام به ادیان و پیامبران الهی یک ضرورت جدی است و پیروان ادیان الهی نسبت به اهانت علیه آنها عکس العمل نشان می دهند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به اشتراکات فراوان ادیان الهی بویژه اسلام و مسیحیت گفت: ادیان الهی آن قدر اشتراکات فراوان دارند که می توانند صحنه وسیعی برای همکاری جدی میان پیروان آنها باشند.

بروجردی همچنین در این دیدار به آزادی کامل پیروان اقلیت های دینی از جمله مسیحیان برای انجام مناسک دینی خود و حضور نماینده آنها در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و روابط میان مسلمانان و اقلیت های دینی در ایران را برادرانه خواند.

براساس این گزارش «ژان پل گویل» سفیر جدید واتیکان در کشورمان نیز در این دیدار ضمن محکوم کردن اهانت های انجام گرفته علیه ادیان الهی بویژه اسلام در برخی کشورهای غربی گفت: آزادی بیان نباید وسیله ای برای اهانت کردن به مقدسات و رنجاندن دیگران باشد.

وی افزود: ما بارها در دفاع از ارزش های مذهبی و دینی در کنار یکدیگر قرار گرفته ایم و این راه را ادامه خواهیم داد.

سفیر جدید واتیکان همچنین تشکیل کمیسیون مشترک میان واتیکان و جمهوری اسلامی ایران را بسیار مهم خواند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet