ایام محرم 1398
1389/05/11 12:02:00
سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون انرژی پیشنهاد داد:

کمیته ای ازنمایندگان برقرار دادهای نفتی نظارت کنند

**عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی پیشهاد داد: مجلس طرحی تصویب کند و بر اساس آن کمیته ای متشکل از دو نفر از اعضای کمیسیون انرژی، دو نفر از اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و دو نفر از اعضای کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات،بر سازوکار عملکرد قراردادهای نفتی نظارت داشته باشند.

"ناصر سودانی "نماینده اهواز درگفتگو با خبرگزاری خانه ملت درباره چرایی عدم اجرای اصل 77 قانون اساسی گفت: ساز و کار اجرای اصل 77 قانون اساسی هنوز تعریف نشده است، این موضوع را نه مجلس دنبال کرده و نه دولت در این باره احساس تکلیف کرده است.

بر اساس اصل ۷۷ قانون اساسی " عهدنامه‏ها، مقاوله‏نامه‏ها، قراردادها و موافقت‏نامه‏‏های بین‏المللی باید به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد. "

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی در عین حال معتقد است: البته بعضی از قراردادها حالت محرمانه دارد و ممکن است به شکل فوری و آنی تنظیم شود و از طرفی هم طرح آنها به شکل علنی با امنیت ملی سازگاری ندارد.

سودانی در انتها خاطر نشان کرد: یکی از مفاد  اساسنامه شرکتهای ملی نفت، گاز و پتروشیمی ، شفاف سازی در عقد قراردادها و اطلاع رسانی به مجلس در قراردادهای بین المللی است.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet