هدر موبایل
1389/05/11 12:13:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نادران:

پیش‌نویس بیانیه کنگره آمریکا نوعی جنگ روانی است

**عضو کمیسیون اقتصادی مجلس پیش‌نویس بیانیه حمایتی کنگره آمریکا از اسرائیل برای حمله به ایران را نوعی جنگ روانی عنوان کرد و گفت: در شرایط امروز رژیم صهیونیستی بسیار پیچیده‌تر و پوشالی‌تر از مدتی است که در اوج قدرت زندگی می‌کرد.

الیاس نادران نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی که در خصوص بحث تحریم‌های اقتصادی و تأثیر آنها بر شرایط کشور با فارس گفت‌وگو می‌کرد، اظهار داشت: این سال اولی نیست که کشور ایران مشمول تحریم‌های بین‌المللی و تحریم‌های یک جانبه برخی کشورها می‌شود و ما از اول انقلاب درگیر این مسئله بوده‌ایم.

وی افزود: تجربه‌های جهانی در خصوص سایر کشورها و تجربه کشور ما طی 30 سال گذشته نشان داده است که اولا این تحریم‌ها تأثیری جدی بر روند فعالیت‌های اقتصادی کشور ندارد و ثانیا کشورهای تحریم‌ کننده با این اقدام بیشتر خود را در معرض آسیب‌های اقتصادی و تجاری قرار می‌‌دهند و از بازار بزرگی مثل ایران محروم می‌شوند.

 

* تحریم‌ها باعث افزایش توانمندی‌های داخلی کشور می‌شود

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس یادآور شد: اینگونه تحریم‌ها منجر می‌شود که ما از ظرفیت‌های داخلی برای جایگزینی واردات استفاده کرده و به این ترتیب شرایطی فراهم می‌شود که توانمندی‌های صنعتی و دانش فنی افراد در کشور بالا می‌رود.

نادران در ادامه گفت‌وگوی خود به خبرنگار فارس گفت: درست است که جدیدا مسائلی در خصوص تحریم‌ها بیان شده است ولی 30 سال است که این تحریم‌ها بدون آنکه اعلام شود، اعمال می‌شود.

وی ادامه داد: از آنجا که اعمال کردن تحریم‌ها مؤثرتر از اعلام این تحریم‌هاست لذا این موضوع نوعی جنگ روانی است.

این نماینده مردم تهران در مجلس در خصوص حمایت کنگره آمریکا از اسرائیل برای حمله به ایران، تصریح کرد: اسرائیل اگر عرضه داشت در غزه و لبنان مشکل خود را حل می‌کرد و نیازی به حمله به ایران نداشت.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس خاطرنشان کرد: پیش نویس بیانیه کنگره آمریکا به نوعی جنگ روانی است و آمریکایی‌ها می‌خواهند سازمان از هم پاشیده درون سیستم رژیم صهیونیستی را با این اقدامات در حاشیه قرار داده و به آنها روحیه دهند و الا خودشان می‌دانند که در شرایط امروز رژیم صهیونیستی بسیار پیچیده‌تر، پوشالی‌تر و به هم ریخته‌تر از مدتی است که در اوج قدرت زندگی می‌کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet