شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/05/11 12:19:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
اکرمی خواستار شد:

رعایت اخلاق فردی، اجتماعی و سیاسی در برنامه‌های صدا وسیما در ماه رمضان

**نماینده مردم تهران در مجلس گفت: باید در سریال‌ها و برنامه‌های مخاطب‌محور ماه مبارک رمضان از خرافات و افسونه‌پروری پرهیز کرد.

حجت‌الاسلام سیدرضا اکرمی در گفت‌وگو با ایسنا،‌در خصوص چگونگی توجه صدا و سیما در ایام ماه مبارک رمضان به پخش برنامه‌ها و سریال‌های مخاطب محور، گفت: صدا و سیما در ماه رمضان امسال به سه محور اساسی یعنی اخلاق فردی، اخلاق اجتماعی و اخلاق سیاسی باید بهای بیشتری دهد.

وی افزود: اخلاق فردی به معنی خودسازی است که بسیار مهم بوده و جایگاه بالایی دارد. مطلب دوم اخلاق اجتماعی است، یعنی انسان چون موجودی اجتماعی است، باید تعامل و تفاهم با یکدیگر را تحمل کرده، نظرات یکدیگر را بشنود و بکوشد که دنبال درس گیری از همدیگر باشند نه مچ‌گیری و عیب جویی و امثال آن.

نماینده مردم تهران خاطرنشان کرد: مساله‌ی سوم اخلاق سیاسی است، یعنی اگر می‌خواهیم در جهان برای محرومان و مستضعفان عالم الگو باشیم و آنها به ما تکیه کنند، باید باب تعامل و تفاهم را با افرادی که حداقل‌ها را قبول دارند، یعنی با کسانی که استقلال حکومت‌ها و ملت‌ها، احترام به انسان‌ها و مصالح و منافع ملت‌ها را قبول دارند، باز کرده و بکوشند تا تنش‌زدایی صورت نگیرد. لذا باید در ماه مبارک رمضان این مسائل در برنامه‌های صدا و سیما بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

اکرمی در عین حال توجه به داستان‌های قرآنی را در سریال‌ها و برنامه‌های مخاطب محور صدا و سیما در ایام ماه مبارک رمضان مورد تاکید قرار داد و در این باره گفت: در قرآن؛ فلسفه قصص و داستانهای قرآنی کاملا تبیین شده تا جایی که در آخرین آیه‌ی مربوط به سوره حضرت یوسف (ع) عنوان شده که این داستان‌ها و قصص‌هایی که شرح داده‌ایم؛ برای عبرت گرفتن، تنبه، هدایت و حکومت بر مردم است.

وی جلوگیری از خرافات و افسونه‌پروری در سریال‌های ماه مبارک رمضان را متذکر شد و گفت: اگر حقایق این عالم در قالب قصه و داستان بیان می‌شود، همین موضوع در ماه مبارک رمضان باید بیشتر مورد توجه قرار گرفته و الگوی ما در نقل داستان‌ها قرار گیرد.

عضو جامع روحانیت مبارز، توجه به زمان پخش برنامه‌های مخاطب محور در ایام ماه رمضان را مورد توجه قرار داد و گفت: اگر مثلا اذان مغرب ساعت هشت و نیم گفته می‌شود، بهتر است سریال‌ها بعد از اذان و اقامه نماز پخش شود که هم مسجدی‌ها از آنها استفاده کنند و هم توده‌های مردم و این مسایل باید مورد توجه صدا و سیما و مسوولان آن باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet