ایام محرم 1398
1389/05/11 12:03:00
سرویس فرهنگی

نمایش و خرید کتاب‌های بسیار بزرگ در کتابخانه مجلس

**مسئول بخش مرجع کتابخانه مجلس شورای اسلامی از نمایش و خرید برخی از کتاب‌های قطع بسیار بزرگ در محل ورودی این بخش خبر داد و اظهار داشت: از این میان می‌توان به ارائه نسخه‌ای از بزرگترین دایرةالمعارف کره زمین که کتابخانه مجلس آن را در نمایشگاه بین‌المللی تهران تهیه کرد، اشاره کرد.

"علی خاکپور" مسئول بخش مرجع کتابخانه مجلس شورای اسلامی پیش از این به دلیل عدم وجود مکان لازم، زمینه‌های ارائه این نوع از کتاب‌ها که در قطع‌های بسیار بزرگ قرار دارند، وجود نداشت.

وی ادامه داد: اخیراً با تحولات بخش مرجع منابع جدیدی خریداری کردیم که از این میان می‌توان به "بزرگترین دایرةالمعارف کره زمین" با عنوان earth اشاره کرد که چاپ سیدنی و متعلق به سال 2008 استرالیاست. این کتاب درباره جغرافیای زمین است و تصاویر و عکس‌های نفیسی دارد که در ابعاد بزرگ قابل مشاهده‌اند.

کارشناس ارشد کتابداری تصریح کرد: از این اثر 1000 نسخه در جهان منتشر شده است که در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران موفق به خریداری نسخه‌ای از آن شدیم. همچنین مجموعه‌ای 22 جلدی با عنوان دایرةالمعارف کتاب جهان که دایرةالمعارفی 80 ساله است را از آن نمایشگاه خریداری کردیم که یکی از ویژگی‌های آن تمام گلاسه بودن صفحات محسوب می‌شود. اکنون این کتاب‌های بزرگ در محل ورودی بخش مرجع کتابخانه مجلس به طور موقت به نمایش گذاشته شده‌اند.

وی همچنین با اشاره به برنامه‌های جدید تغییرات بخش مرجع این کتابخانه گفت: قرار است در طرح‌های جدید، بخش مرجع به صورت نیمه باز قرار گیرد و خواهران و برادران از دو سمت این سالن به استفاده از منابع مرجع و مطالعه آثار بپردازند.

مسئول بخش مرجع کتابخانه مجلس با اشاره به گفت‌وگوهای انجام شده با "رسول جعفریان"، رییس کتابخانه، موزه و مرکز اسناد شورای اسلامی گفت: قرار است تا نیمه دوم سال که اقدامات ساختمان جدید کتابخانه آغاز خواهد شد و به دلیل کمبود فضای لازم، بخش نشریات که در طبقه سوم ساختمان فعلی قرار دارد به فضای انتهایی کتابخانه منتقل شود تا بخش مرجع به جای قبلی بخش نشریات انتقال یابد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet