شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1389/05/11 13:52:00
سرویس سیاسی
نماینده جهرم:

نقدکننده باید بر موضوع نقد تسلط داشته باشد

**محمدرضا رضایی کوچی،نقد منصفانه را برای اصلاح امورموثر دانست و اعلام کرد: آن کسی که نقد می کند باید بر موضوعی که مورد نقد قرار می دهد مسلط باشد.

"محمدرضا رضایی کوچی" نماینده جهرم در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگارخانه ملت، با اشاره به ویژگی های نقد مطلوب، گفت: نقد منصفانه، دلسوزانه و برای اصلاح امور را باید پذیرفت.

عضو کمیسیون بهداشت ودرمان با تاکید براینکه نقد باید عالمانه باشد، خاطرنشان کرد: آن کسی که نقد می کند باید برآن موضوعی که مورد نقد قرار می دهد مسلط باشد.

وی با اظهار اینکه گاهی اوقات دیده می شود که برخی نقدها شکل تخریبی به خود می گیرند، خاطرنشان ساخت: نقد یک مقوله بسیار ظریفی است که گاهی اوقات با تخریب در هم آمیخته و برخی از آن برای تخریب دیگران استفاده می نمایند.

رضایی درعین حال با تاکید بر نقد منصفانه ،تصریح کرد: اگر مدیری نقد نشود ممکن است مدیریتش منحرف شود.

نماینده جهرم با بیان اینکه  باید بین فردی که نقد می کند و فردی که نقد می شود سنخیت و تناسبی وجود داشته باشد به ذکر نمونه ای در این خصوص اشاره کرد و گفت: مثلا یک فردی که تا حالا دانشگاه نرفته و با محیط دانشگاه آشنایی ندارد نمی تواند یک استاد دانشگاه را نقد نماید.

رضایی تصریح کرد: معتقدم در حال حاضرحوزه نقد و تخریب با هم مخلوط شده و تفکیک آن برای مدیران سخت شده است.

وی برای رفع این مشکل خواستار تقویت بنیان های اخلاقی در جامعه شد و اظهارکرد: اگر اخلاق در جامعه تقویت شود افراد به همدیگر اعتماد کرده و اگر نقدی مطرح می شود آن مدیر می فهمد که آن نقد از سر دلسوزی بیان شده است.

نماینده جهرم، افزود: اما اگر اخلاق در جامعه کمرنگ شود هر کس به خودش اجازه می دهد که هر مطلبی که به نظرش می رسد را به عنوان نقد بیان نماید.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet