خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1389/05/11 13:57:00
سرویس اقتصادی
سخنگوی کمیسیون انرژی تاکیدکرد:

تعلل دربهره برداری ازذخائر مشترک نفت وگاز

**سیدعمادحسینی عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی به خانه ملت گفت:تعلل ایران در خصوص بهره برداری از میادین مشترک نفت و گاز به خاطر اقدامات و تمهیداتی است که باید تا به حال انجام می گرفت ولی صورت نگرفته است.

"سید عماد حسینی" نماینده مردم قروه و عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در خصوص بهره برداری بیش از اندازه کشورهای همسایه ایران از میادین مشترک نفت و گاز، گفت: تعلل ایران در خصوص بهره برداری از میادین مشترک نفت و گاز به خاطر اقدامات و تمهیداتی است که باید تا به حال انجام می گرفت ولی صورت نگرفته است.

وی تصریح کرد: کشورهایی مانند قطر، عراق و امارات  در خلیج فارس و کشورهای ارمنستان و آذربایجان در دریای خزر بیشتر از ما در حال بهره برداری از این میادین مشترک نفتی و گازی هستند.

وی ادامه داد: این کشورها از جمله امارات و قطر دارای قدرت بسیار زیادی در این زمینه و در خصوص بهره برداری از میادین مشترک هستند و این امر سبب شده تا با استفاده از قدرتشان در این خصوص بیشتر از ایران از این منابع استفاده  کنند.

عضو کمیسیون انرژی افزود: در جا زدن و تعلل بیشتر در بهره برداری از میادین مشترک باعث می شود تا ما از این کشورها عقب بمانیم، ولی هنوز هم دیر نشده و می توانیم با اتخاذ تصمیمات درست از این برداشت بی اندازه کشورهای همسایه جلوگیری کنیم.

نماینده مردم قروه یادآور شد: اختصاص دادن بودجه و منابع مالی به بهره برداری از میادین مشترک نفت و گاز یکی از راه های حل این معضل است.
حسینی متذکر شد: باید در راه جذب سرمایه گذاری خارجی نیز تلاش کرد و این موضوع می تواند قدرت بهره برداری از این حوزه ها را در حد چشمگیری افزایش دهد.

وی در پایان گفت: سرمایه گذاری جهت بهره برداری از میادین مشترک نفت و گاز به طور قطع این مشکل را حل می کند و در صورتی که محقق نشود مشکلات عدیده ای گریبان گیر ما خواهد شد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet