هدر موبایل
1389/05/11 14:04:00
سرویس اقتصادی
نماینده رودسر و املش:

مصوبات سفرهای استانی رضایت بخش بوده است

** اسدالله عباسی نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی در خصوص نحوه اجرایی شدن مصوبات سفر‌های استانی در حوزه انتخابی خود گفت: در کل رضایت‌بخش بوده است اما امیدوار هستیم که طرح‌ها سرعت بگیرد. البته در بخش پروژه‌های ملی عقب هستیم.

"اسدالله عباسی" عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با هفته نامه گلچین مشکلات کشاورزان منطقه را از اولویت‌های پیگیر خود برشمرد و گفت: در حال حاضر نیز پرداخت مطالبات چایکاران با حدود 40 روز تأخیر همراه است.

اسدالله عباسی خاطر نشان کرد: با اینکه سازمان چای احیا شده وضعیت چایکاران و کارخانجات چای بهتر از سال گذشته نیست. 

وی گفت: با توجه به اینکه مطالبات کشاورزان پرداخت نشده، بهای برگ سبز چای که هر سال بین 10 تا 20 درصد افزایش پیدا می‌کرد نه تنها افزایش نداشته بلکه مطالبات معوق هم پرداخت نشده است.

وی ادامه داد: قرار بود دولت حدود 15 میلیارد تومان از مطالبات کشاورزان را پرداخت کند. در همین روزهای اخیر با پرداخت 5 میلیارد تومان موافقت شده اما کشاورزان کماکان منتظرند باقی معوقات خود را دریافت کنند.

عباسی خاطرنشان کرد: از چای خشک آماده شده تنها 10 درصد را بخش خصوصی خریداری کرده در حالی که می‌توان بخش خصوصی را به سرمایه‌گذاری در این بخش ترغیب کرد.

این نماینده مجلس به پروژه استخر سرپوشیده املش و راه املش به شلمان به عنوان دو نمونه از مصوبات منطقه‌ای حوزه انتخابیه خود اشاره کرد و گفت: بعضی از طرح‌ها در حال اجرایی شدن هستند اما در مورد بعضی طرح‌ها هیچ کار اجرایی صورت نگرفته است.

وی ادامه داد: زمستان 88 قرار شد وام زراعی به کشاورزان پرداخت شود تا باغات را آباد کنند که عملی نشد و تعداد اندکی وام گرفتند.

نماینده رودسر و املش خاطرنشان کرد: برای حل مشکل چایکاران بهای برگ سبز چای باید قیمت واقعی پیدا کند، تکلیف چای خشک تولید شده مشخص شده و وام زراعی سریعتر به کشاورزان پرداخت شود.

وی با اشاره به واردات افزود: در خصوص برنج نیز به دنبال آن هستیم تا وزیر بازرگانی جلوی واردات را بگیرد تا کشاورزان با خیال راحت وارد مرحله تولید شوند. واردات چای و برنج همیشه باعث ضربه زدن به اشتغال و تولید شده و تعادل بازار را بر هم می‌زند.

عباسی تصریح کرد: زمان تولید چای در کشور باید تعرفه واردات را افزایش داد تا چای تولید داخل عرضه شود چراکه وقتی بازار از چای خارجی اشباع شود چای داخلی در انبار دپو می‌شود و کشاورزان دیگر تمایلی به تولید چای ندارند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet