شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/05/11 14:08:00
سرویس سیاسی
نایب رئیس فراکسیون توسعه بنادر و دریا نوردی:

فراکسیون ها درصورت پرهیز ازنگاه جزیره ای،بسیارموثرند

** محمدسقایی تاکید کرد:فراکسیون ها در صورتی که از نگاه منطقه ای و جزیره ای پرهیز کنند، بسیار موثر خواهند بود.

"محمدسقایی" نایب رئیس فراکسیون توسعه بنادر و دریا نوردی در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به نقشی که فراکسیون ها می توانند درمجلس ایفا نمایند، گفت: فراکسیون ها به لحاظ خودجوش بودن و به دلیل اینکه از نمایندگان اقشار مختلف تشکیل می شوند ،می توانند تاثیرگذاری زیادی داشته باشند.

نماینده استهبان و نی ریز در عین حال، تصریح کرد: فراکسیون ها به شرطی می توانند موثر باشند که سمت و سوی نگاهشان منطقه ای و بخشی نبوده و جزیره ای هم فکر نکنند.

عضو کمیسیون انرژی با اظهار اینکه کسانی که وارد فراکسیون ها می شوند برعکس کمیسیون ها بر حسب علاقه و انگیزه زیاد وارد می شوند، خاطرنشان کرد: هر چند  حضور نمایندگان درکمیسیون ها نیز باید با انگیزه صورت بگیرد.

سقایی کارگشابودن فراکسیون ها را از دیگر مزایای تشکیل آنها عنوان کرد و افزود: فراکسیون ها با کارگروه هایی که تشکیل می دهند و جلساتی که با کارشناسان  می گذارند می توانند کمک بسیاری برای کمیسیون های تخصصی مجلس باشند.

وی برای تاثیرگذاربودن بیشتر فراکسیون ها همچنین پیشنهاد کرد که اعضای آنها نشست های بیشتری با کمیسیون های تخصصی و دستگاه های اجرایی برگزار نمایند.

نماینده استهبان گفت: فراکسیون ها اگرفعال و با انگیزه باشند می توانند موارد مشکل دار را احصا کرده و به کمیسیون های تخصصی پیشنهاد دهند و اگر لازم بود ازدولت بخواهند که لایحه بدهد.

سقایی با اشاره به تشکیل و فعالیت فراکسیون توسعه فناوری از مجلس پنجم تا کنون، تصریح کرد: این فراکسیون از آن زمان تا کنون هر یکی دو ماه یکبار جلسه  برگزار کرده و با نگاه کلانی که در این حوزه دارد در تعامل دولت و مجلس هم بسیار موفق و موثر بوده است.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet