هدر موبایل
1389/05/11 15:07:00
سرویس سیاسی
مصباحی مقدم تصریح کرد:

تاکیدقانون اساسی بر ارسال همه مصوبات دولت به مجلس

**رییس کمیسیون طرح تحول اقتصادی با انتقاد از اظهارات معاونت حقوقی ریاست جمهوری مبنی بر اینکه ضرورت ندارد همه مصوبات دولت به مجلس ارسال شود، گفت: قانون اساسی به صراحت تاکید کرده است که دولت تمامی مصوباتش را برای تطبیق به مجلس ارسال کند.

"غلامرضا مصباحی مقدم" درخصوص اظهارات معاونت حقوقی ریاست جمهوری گفت: این گفته ایشان خلاف قانون اساسی است و قانون اساسی به صراحت تاکید کرده که همه مصوبات دولت باید برای تطبیق با قوانین به مجلس ارائه شود.

وی افزود: رئیس جمهور نمی تواند تصمیمی بگیرد که بدون تصویب هیات وزیران قابلیت اجرا داشته باشد.

عضو مجمع روحانیت مبارز با انتقاد از تاخیر دولت در ارسال مصوبات به مجلس خاطرنشان کرد: آنچه که ما معتقدیم تحت عنوان مصوبه باید برای تطبیق به مجلس فرستاده شود ،دولت اسم ابتکاری مصممه بر آن نهاده است و با این بهانه از ارسال آن به مجلس خودداری می کند.

نماینده مردم تهران،ری ، شمیرانات و اسلامشهر در خانه ملت ادامه داد: با تغییر اسم واقعیت تغییر نمی کند و همه مصوبات دولت با هر اسمی باید به اداره قوانین مجلس ارجاع داده شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اگر دولت به قوانین پایبند باشد به حسن تعامل بین دولت و مجلس کمک خواهد کرد و موجب خواهد شد دولت و مجلس همدلانه اهداف را پیش ببرند.

مصباحی مقدم تاکید کرد: این تصمیمات چه اسمش مصممه باشد چه مصوبه اولاً پخته و کارشناسانه نیست ثانیاً باید از طریق قانون قابلیت اجرا پیدا کند چرا که دولت این حق را ندارد که بدون اجازه قانون یک ریال از خزانه برداشت کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet