هدر اصلی
1389/05/11 15:21:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
مصباحی‌مقدم:

بخش اعظم واردات و صادرات ایران ارتباطی به مسائل تحریمی ندارد

**رئیس کمیسیون ویژه طرح تحول اقتصادی دولت در مجلس با تأکید بر اینکه بخش اعظم واردات و صادرات کشورمان ربطی به مسائل تحریمی ندارد، در عین حال گفت که اقتصاد ایران قوی بنیان است.

حجت‌الاسلام غلامرضا مصباحی‌مقدم نماینده مردم تهران و رئیس کمیسیون ویژه طرح تحول اقتصادی دولت در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس به تحریم‌های اقتصادی شورای امنیت و اتحادیه اروپا علیه کشورمان اشاره کرد و در خصوص بحث فشار ناشی از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها بر مردم، با بیان اینکه این دو موضوع هیچ ارتباطی به یکدیگر ندارند، اظهار داشت: همه تحریم‌هایی که از سوی شورای امنیت سازمان ملل به ایران تحمیل شده، فشاری بر ملت ایران وارد نکرده است.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه خوشبختانه اقتصاد کشور ما یک اقتصاد قوی بنیان است، اعلام کرد: بخش اعظم اقتصاد جمهوری اسلامی ایران به تولیدات داخلی متکی است و وابسته به خارج نیست.

رئیس کمیسیون ویژه طرح تحول اقتصادی دولت در مجلس بر همین اساس که متذکر شد اقتصاد ایران با خارج پیوند ندارد، همچنین گفت که بخش اعظم واردات و صادرات کشورمان ارتباطی به مسائل تحریمی ندارد.

حجت‌الاسلام مصباحی‌مقدم در خاتمه تصریح کرد: تحریم‌هایی که علیه جمهوری اسلامی ایران صورت می‌گیرد، در مورد انرژی هسته‌ای و ساخت موشک‌های دوربرد است به همین دلیل اگر این دو موضوع (فشار ناشی از اعمال تحریم‌ها بر ایران و فشار وارده از اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها در کشور) را نسبت به اقتصاد ایران در نظر بگیریم، متوجه می‌شویم که دایره بسیار کوچکی است و نباید از این بابت نگران بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet