ایام محرم 1398
1389/05/11 15:22:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حدادعادل:

همبستگی ملت ایران در داخل و خارج واکنش مثبت به قطعنامه است

**رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: اگر چه تهدیدات دشمنان تازگی و جای نگرانی ندارد اما امروز هر اقدامی که در همبستگی ملت بزرگ ایران در داخل و خارج موثر باشد، واکنش مثبتی به قطعنامه های آنهاست.

غلامعلی حدادعادل که در حاشیه همایش بزرگ ایرانیان خارج از کشور در سالن اجلاس سران با فارس گفت‌وگو می کرد، برگزاری این همایش را اقدامی مثبت و گامی موثر در ایجاد همبستگی و افزایش علاقه متقابل توصیف کرد.

وی سخن خود را با طرح این پرسش ادامه داد که اگر مجموعه نظام و دولت ایران از ایرانیان مقیم خارج کشور به سرزمین خود دعوت و از آنها پذیرایی نکند، چه کسی باید این کار را انجام دهد؟

رئیس سابق مجلس با بیان اینکه ایران خانه ایرانیان است، گفت: اینکه درصدی از جمعیت عظیم 70 میلیونی این سرزمین به دلایل مختلفی در خارج از کشور زندگی می کنند، امری طبیعی است و در همه کشورهای دنیا هم وجود دارد.

حدادعادل افزود: در برخی کشورها حتی درصد افراد مقیم خارج از کشور، خیلی بیشتر از تعداد ایرانیان مقیم خارج از کشور است و ما باید هموطنان خارج از کشور را هم جزیی از ایران بدانیم.

وی تصریح کرد: وجود ایرانیان در خارج از کشور، ادامه ایران است و باید این ارتباط بین مجموعه حاکمیت و آنها برقرار شود و اگر مشکلاتی دارند، دولت برطرف کند و البته آنها هم باید سهم خود را در کاهش مشکلات کشور بپردارند.

مشاور مقام معظم رهبری در پایان با اشاره به وضع موجود خاطر نشان کرد: اگر چه تهدیدات دشمنان تازگی و جای نگرانی ندارد اما امروز هر اقدامی که در همبستگی ملت بزرگ ایران در داخل و خارج موثر باشد، واکنش مثبتی به قطعنامه های آنهاست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet