هدر موبایل
1389/05/11 15:32:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون برنامه و بودجه:

افزایش نیافتن وام ساخت مسکن موجب افزایش اجاره بها شده‌است

**یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه‌ی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: تا مادامی که سیاست‌های وزارت مسکن و شهرسازی برای افزایش تسهیلات ساخت مسکن در عمل اجرایی نشود به نیاز متقاضیان مسکن دامن زده شده و نتیجه‌ای جز افزایش مسکن اجاره بها نخواهد داشت.

بهمن مرادنیا در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: تاثیر مسکن مهر بر بازار مسکن و نقل و انتقال مستاجران زمانی است که در حد قابل توجهی آماده بهره‌برداری و تحویل به مردم شود و تا مادامی که مسکن مهر در دست ساخت یا در دست اقدام باقی بماند، هیچ تاثیری بر مهار قیمت‌ها نخواهد داشت.

نماینده‌ی مردم بیجار در خانه‌ی ملت، با بیان این‌که امسال نیز بهره‌برداری چندانی از مسکن مهر وعده داده شده نمی‌شود، گفت: بر اساس اطلاعات و شواهد موجود به ویژه در استان کردستان امسال نیز بهره‌برداری چندانی از مسکن مهر نمی‌شود.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه ، افزایش نیافتن وام ساخت مسکن به سطح 20 و 25 میلیون تومان را موجب عقب افتادن ساخت و ساز از برنامه احداث مسکن و بالا ماندن تقاضا در این حوزه دانست و خاطر نشان کرد: با این‌که وزیر مسکن و مدیرعامل برخی بانک‌ها وعده‌های مکرری در افزایش وام ساخت چه در بخش مسکن مهر و چه در بخش وام مشارکت مدنی و چه در سایر وام‌های مربوط به ساخت و ساز مسکن داده‌اند، ولی در عمل وام ساخت مسکن به ویژه در شهرها هنوز افزایش نیافته است. اجرایی نشدن وعده‌های مسوولان علاوه بر اینکه موجب بالا ماندن تقاضا در بخش مسکن و بی‌اعتماد شدن مردم به مسوولان اجرایی به دلیل ناتوانی در عمل کردن به تعهدات و وعده‌ها شده است، مشکلات زیادی برای سازندگان شخصی و بدون پارتی شده است، همه این عوامل دست به دست هم داده است تا قیمت اجاره بها در سال جاری افزایش پیدا کند.

وی با تشکر از اقدامات وزیر مسکن در حوزه‌ی انتخابیه‌اش، گفت: با وجودی که در دوره نیکزاد سرعت برخی از اقدامات و پروژه‌ها به ویژه در حوزه‌ی انتخابیه‌ام افزایش یافته است، ولی تاثیر اقدامات انجام شده در زندگی مردم ملموس نبوده است. همین عامل تاثیر روانی منفی بر بخش مسکن داشته و موجب افزایش قیمت مسکن و اجاره بها شده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet