ایام محرم 1398
1389/05/11 15:32:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون اصل 90 مجلس خبر داد:

در صورت عدم ارائه اساسنامه شرکت نفت کمیسیون گزارش را در صحن علنی قرائت می‌کند

**یک عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با اشاره به تاخیر دولت در ارائه اساسنامه شرکت نفت به مجلس گفت: طی تعاملی با دولت پذیرفتیم که فرصتی را به دولت بدهیم تا اساسنامه به مجلس ارائه شود، اما در صورت پایان مهلت و عدم ارائه اساسنامه، گزارش کمیسیون اصل ۹۰ در صحن علنی مجلس قرائت خواهد شد.

سیدفاضل موسوی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: ‌در حال حاضر چهار الی پنج شرکت تحت پوشش وزارت نفت هستند که مجلس باید اساسنامه همه آنها را تصویب کند و به نظر می‌رسد آنها با اساسنامه سابق خود فعالیت می‌ کنند در حالی که برای قانونی شدن کار اساسنامه این شرکت‌ها باید در مجلس به تصویب نمایندگان برسد.

وی افزود: اگر شرکتی بخواهد بدون اساسنامه، که منشور فعالیت شرکت است، فعالیت کند آن را پلمپ می‌کنند، حالا اینکه چرا دولت، که خود باید اصلی‌ترین مرکز رعایت مر قانون در کشور باشد، اساسنامه شرکت نفت را به مجلس ارائه نمی‌کند، جای سوال است؛ چراکه این شرکت‌ها حق ندارند بدون تصویب اساسنامه‌شان در مجلس فعالیت کنند.

نماینده مردم خدابنده در خانه ملت همچنین گفت: من شنیده‌ام که وزارت نفت مدت زیادی است که اساسنامه را به دولت تقدیم کرده، اما هنوز دولت این اساسنامه را به مجلس ارائه نکرده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet