ایام محرم 1398
1389/05/11 15:32:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده سبزوار:

استانی شدن انتخابات مجلس باعث استفاده از افراد صاحب‌نظر درقانون‌گذاری می‌شود

**نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی این مزیت را دارد که می‌توان از افراد برجسته و صاحب‌نظر در امر تصمیم‌گیری و قانون‌گذاری استفاده کرد.

محمدرضا محسنی در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: در این طرح اگر چه تعامل پیوسته بین مردم و نماینده خود و مطالبات مردمی از نماینده منتخب، مقداری تضعیف می‌شود، اما از طرفی بیشتر وقت نماینده صرف کارهای تخصصی، تحقیقاتی و امر قانون‌گذاری می‌شود.

وی ادامه داد: شاید طرح استانی شدن انتخابات مجلس در شهرستان‌های کوچک مورد استقبال واقع نشود.

وی موافقت خود را از این طرح ابراز داشت و با اشاره به مساله تحزب در ایران،‌ عنوان کرد: به طور کلی در کشور ما مساله تحزب آنچنان شکل نگرفته است تا شناسایی افراد بر اساس هرم حزبی مورد مطالعه و بررسی قرار گیرد، اما این طرح باعث می‌شود که این مشکل تا حدودی برطرف شود و امر قانون‌گذاری توسط افراد با صلاحیت‌تری صورت پذیرد.

محسنی این طرح را متضاد با کشف استعدادها ندانست و در این ‌باره به ایسنا گفت: درست است که تا حدودی عرصه برای شناساندن همه استعدادها فراهم نیست، ولی زمینه برای شناخت افراد دارای نبوغ و استعداد وجود دارد.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان این‌که افرادی که در فهرست یک حزب قرار می‌گیرند، شایستگی بیشتری نسبت به نامزدهای منفرد دارند، اظهار داشت: زمانی که یک حزب افرادی را معرفی می‌کند، طبیعتا برای حفظ پایگاه خود در جامعه، در انتخاب نامزدها دقت لازم را انجام می‌دهد و عموما افراد را بر اساس شایسته‌سالاری و توانمندی اعضا متناسب با مسوولیتشان معرفی می‌کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet