هدر اصلی
1389/05/11 15:32:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
رییس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه:

نتوانسته‌ایم ظرفیت‌های استان را معرفی کنیم

**رییس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه معتقد است هنوز نتوانسته‌ایم ظرفیت های بالای استان در بخشهای مختلف را به خوبی در سطح کشور معرفی کنیم.

سید جواد زمانی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به ظرفیت‌های کرمانشاه، اظهار داشت: در بخش کشاورزی استان کرمانشاه به لحاظ داشتن شرایط اقلیمی مناسب، آب فراوان و خاک حاصلخیز پتانسیل بالایی دارد و همین سبب شد این استان به عنوان قطب کشاورزی کشور معرفی شود.

وی گفت: بواسطه داشتن آثار تاریخی فراوان که در اکثر شهرستان‌های استان وجود دارد و آب و هوای مناسب، استان کرمانشاه یکی ازبهترین نقاط برای پذیرش گردشگر است، اما متاسفانه بدلیل عدم معرفی این جاذبه‌ها، نتوانسته‌ایم از این ظرفیت‌ها بهره بگیریم.

نماینده کنگاور، صحنه و هرسین در خانه ملت افزود: به لحاظ هم مرز بودن استان کرمانشاه با کشور عراق، فرصت‌های مناسبی جهت تردد زوار و همچنین توسعه مبادلات بازرگانی با عراق در این استان وجود دارد و در صورت شکل گیری زیرساخت‌های مورد نیاز خواهیم توانست، از این فرصت بیشتر و بهتر برای توسعه اقتصاد استان استفاده کنیم.

زمانی ادامه داد: در طول هشت سال دفاع مقدس زیرساخت‌های موجود در استان کرمانشاه از بین رفت و امروز حق قانونی این استان است که مسوولان توجه ویژه‌تری به کرمانشاه داشته باشند.

وی گفت: البته ضعف مدیران گذشته استان نیز در عدم توسعه نیافتگی استان بی تاثیر نبوده است.

زمانی معتقد است: هنوز نتوانسته‌ایم ظرفیت‌های بالای استان در بخش‌های مختلف را به درستی در سطح کشور بشناسانیم و همین سبب شده سرمایه گذاری چندانی در استان صورت نگیرد.

رییس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه افزود: در سنوات اخیر دولت به کرمانشاه توجه داشته، اما کافی نبوده است، زیرا در این‌صورت نباید با وجود این قابلیت‌ها تا این اندازه نرخ بیکاری استان بالا بود.

زمانی ابراز امیدواری کرد که با نگاه ویژه‌تر دولتمردان و تلاش مسوولان استان کرمانشاه به جایگاه مناسبت تری دست یابد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet