شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/05/11 15:37:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
فلاحت‌پیشه:

جنگ در منطقه به ضرر اسرائیل تمام می‌شود

**حشمت‌الله فلاحت‌پیشه با تاکید بر این‌که رخ دادن جنگ در منطقه به ضرر اسرائیل تمام خواهد شد، گفت: تحلیل رژیم صهیونیستی از شرایط منطقه و قدرت ایران تحلیلی اشتباه است؛ چرا که اگر جنگ در منطقه آغاز شود پایان آن به هیچ‌وجه دست شروع کننده و نفوذ اسرائیلی‌ها نیست.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد لایحه‌ی 1553 کنگره‌ی آمریکا، گفت: لابی اسرائیل و صهیونیست‌ها در کنگره‌ی آمریکا منافع خود را در راستای بحرانی کردن خاورمیانه می‌دانند، در همین راستا این لایحه را در این کنگره مطرح نموده‌اند.

وی افزود: در ابتدای دهه‌ی 2000 میلادی صهیونیست‌ها در اولین کنگره‌ی جهانی رسما اعلام کردند که امکان همزیستی مسالمت‌آمیز در منطقه را ندارند که کشورها و ملت‌های اسلامی آنها را در منطقه تهدید می‌کنند. از آن زمان به بعد این راهبرد در میان آنها مطرح شد که در راستای منافع خودشان خاورمیانه را بحرانی کند.

نماینده‌ی مردم اسلام‌آباد غرب در خانه‌ی ملت در ادامه، یادآور شد: تحولات پس از این کنگره نشان داد که رژیم صهیونیستی در راستای بحرانی کردن منطقه گام برمی‌دارند که در همین راستا امروز لابی صهیونیست در کنگره‌ی آمریکا لایحه‌ی 1553 که به اسراییل اجازه‌ی تحرکات علیه ایران را می‌دهد، مطرح کردند.

فلاحت‌پیشه ادامه داد: طرح این لایحه در کنگره‌ی آمریکا رفتاری بر اساس لابی صهیونیستی است که در کنگره‌ی آمریکا مطرح شده است.

این عضو کمیسیون‌امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با بیان این‌که رژیم صهیونیستی پس از جنگ عراق و افغانستان نمی‌خواهد دیگر خاورمیانه روی آرامش به خود ببیند، طرح جنگ ایران و اسرائیل در کنگره‌ی آمریکا را نیز در این راستا دانست و تاکید کرد: جنگ ایران و اسرائیل جنگی نیست که محدود به جنگ منطقه‌ای شود و قطعا به جنگی فراگیر تبدیل می‌گردد.

وی ادامه داد: یکی از دلایلی که نباید در میدان جنگ آنها بازی کرد، آن است که این میدانی است که لابی صهیونیست طراحی کرده و قطعا در شرایط کنونی جنگ در منطقه‌ی خاورمیانه به سود صهیونیست‌هاست. بنابراین عملکرد دستگاه دیپلماسی باید به گونه‌ای باشد که در این میدان بازی نکند؛ چرا که اسرائیلی‌ها به این نتیجه رسیده‌اند که آینده‌ای نداشته و مجبورند برای حفظ خود خاورمیانه را دچار بحران کنند، اما ایران به این وضعیت گرفتار نشده و اتفاقا تحولات کلی خاورمیانه در راستای اهداف و راهبردهای جمهوری اسلامی شکل گرفته است.

رییس کمیته‌ی سیاست خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه، یادآور شد: با نگاهی به تحولات 30 سال گذشته و مقایسه‌ی جنگ یکجانبه‌ای که علیه ایران آغاز شد می‌توان اینگونه نتیجه گرفت که ترکیب تحولات رخ داده در طول این سال‌ها به سود ایران است؛ بسیاری از دشمنان ما جایگاه خود را در منطقه از دست داده‌اند و در مقابل جمهوری اسلامی توانسته به جایگاه برتری دست پیدا کند.

فلاحت‌پیشه ادامه داد: در چنین شرایطی تغییر این ساختار به ضرر ایران و به سود اسرائیل است؛ پس نباید در میدان طراحی شده‌ی آنها بازی کرد؛ چرا که این جنگ به سود اسرائیلی‌ها تمام خواهد شد، بدان دلیل که رژیم صهیونیستی منافع خود را در بحرانی بودن منطقه می‌داند و تلاش می‌کند در همین راستا منطقه‌ای بحرانی ایجاد کند.

نماینده‌ی مردم اسلام‌آباد غرب در خانه‌ی ملت، با بیان این‌که موضوع تهدید و جنگ بین ایران و اسرائیل با بحث ایران‌هراسی نوعی مقابله‌ی دوگانه دارد، توضیح داد: از آنجا که هدف ایران‌هراسی ایجاد اختلاف بین ایران و کشورهای عربی است. اگر اسرائیل بحث جنگ با ایران را به عنوان طرف مقابلش با ایران دنبال کند، دیگر موضوع ایران‌هراسی زیر سوال می‌رود و در آن شرایط حداقل ملت‌ها و کشورهای عربی مجبورند حقانیت ایران را قبول کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet