خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/05/11 16:17:00
سرویس سیاسی
الهیان:

فراکسیون‌ها جایگاه ویژه‌ای در تصویب قوانین دارند

**رئیس فراکسیون سازمان‌های مردم نهاد با بیان اینکه فراکسیون‌ها جایگاه ویژه‌ای در روند تصویب قوانین دارند، گفت: فراکسیون‌ها در مجلس شورای اسلامی و سایر مجالس دنیا به جهت تخصصی بودن، می‌توانند در کنار کمیسیون‌ها پشتوانه خوبی برای قانونگذاری باشند.

"زهره الهیان" نماینده تهران، شهرری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: فراکسیون ها می توانند درجهت تکمیل لوایح و تصویب طرح ها و بحث های کارشناسی و تخصصی در کمیسیون ها نقش ویژه ای را ایفا کند.

وی بابیان اینکه جایگاه حقوقی برای فراکسیون ها در آیین نامه داخلی مجلس مشخص نشده گفت: تعریفی که برای فراکسیون ها و عملکرد آن ارائه شده تعریفی شفاف است و فراکسیونها میتوانند در عرصه سیاسی هم  نقش ویژه ای داشته باشند و تصمیمات مهمی را اتخاذ کنند.

الهیان همچنین با بیان اینکه کلمه فراکسیون در فارسی مفهومی ندارد گفت: با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص جایگزینی کلمه ای مناسب برای فراکسیون بسیار به جاست که فرهنگستان ادب کلمه ای را با نظر نمایندگان مجلس و کمسیون فرهنگی جایگزین این کلمه کند و از آقای لاریجانی و حداد عادل تقاضا داریم تا در این مورد اقدامات لازم را به عمل آورند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet