ایام محرم 1398
1389/05/11 17:50:00
سرویس سیاسی
رئیس کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا:

واشنگتن باید با تهران مذاکره کند

**رئیس کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا، ایران را کشوری با اهمیت در منطقه توصیف کرد و تاکید کرد آمریکا باید با تهران مذاکره کند.

به گزارش خانه ملت به نقل ازشبکه تلویزیونی سی. ان. ان، سناتور جان کری رئیس کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا گفت: نظام ایران پابرجا است و آمریکا باید با تهران وارد مذاکره شود.

این سناتور آمریکایی تاکید کرد: ایران نقش مهمی دربرقراری امنیت و ثبات در منطقه دارد.

سناتور دموکرات ماساچوست تصریح کرد: اکنون شاید شرایط برای مذاکره با ایران مهیا نباشد و یا هنوز زمان مذاکره فرا نرسیده باشد، اما آمریکا باید با تهران وارد مذاکره شود.

جان کری با اشاره به پابرجا بودن نظام جمهوری اسلامی ایران گفت: نظام ایران سقوط نخواهد کرد وبه همین دلیل آمریکا باید خودرا موظف به گفت وگو با تهران بداند.

وی درخصوص همکاری کشورهای دیگر با آمریکا برای حل مشگل افغانستان، تصریح کرد: واشنگتن باید از کمک تهران درحل مشکلات افغانستان بهره جوید، همانطور که از کمک پاکستان، روسیه، هند و چین نیز استفاده کرده است.

رئیس کمیته روابط خارجی مجلس سنای امریکا افزود: آمریکا باید از کمک ایران در افغانستان استفاده کند به این دلیل که ایران خواهان طالبان نیست و خواستار برقراری ثبات در افغانستان و منطقه است و همچنین دوست ندارد که مواد مخدر از طریق افغانستان وارد مرزهای این کشور شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet