هدر موبایل
1389/05/11 19:16:00
سرویس سیاسی
کوثری با تاکید برحفظ انسجام فراکسیونی خواستار شد:

استفاده از ظرفیت فراکسیون‌ها در روند قانونگذرای

**عضو فراکسیون انقلاب اسلامی با تاکید بر ظرفیت‌های بالای فراکسیون‌ها در ساختار قوه مققنه، خواستار بهره‌گیری از این ظرفیت‌ها در بهبود روند قانونگذاری شد.

"اسماعیل کوثری" عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خانه ملت اظهار داشت: فراکسیون‌ها متناسب با تعداد اعضاء که بصورت اقلیت و اکثریت نمود پیدا می‌کنند، می‌توانند در روند قانونگذاری بسیار اثرگذار باشند.

وی افزود: در ساختار سیاسی همه کشورها افراد اقدام به تشکیل حزب یا فراکسیون در موضوعات مختلف می‌کنند و از آنجا که بصورت منسجم و تشکیلاتی عمل می‌کنند می‌توانند تاثیر زیادی در نوع تصمیمات گرفته شده داشته باشند.

کوثری با اشاره به اینکه جایگاه فراکسیون‌ها هنوز به‌خوبی در سسیتم پارلمانی کشور شناخته نشده است خاطرنشان کرد: فراکسیون‌ها هنوز به آن صورتی که بتوانند بصورت یک حزب سابقه‌دار و پایدار عمل کنند شناخته نشده‌اند و فعالیت آنها تنها مربوط به همان دوره کوتاه 4ساله می‌شود که در این مدت هم عملاً تا شناخت پیدا شود و کارها به روال صورت گیرد مدت زیادی طول می‌کشد.

وی ادامه داد: این در حالی است که فراکسیون‌ها از ظرفیت‌های بالایی برخوردارند و اگر به درستی از آنها بهره گرفته شود نقش مهمی‌ در بهبود روند قانونگذاری در کشور ایفا خواهند کرد.

عضو فراکسیون انقلاب اسلامی وظیفه فراکسیون‌ها را سیاست‌گذاری در حوزه‌های مختلف عنوان کرد و گفت: نباید تصور کرد که فراکسیون‌ها تنها کارکرد سیاسی دارند بلکه وظیفه اصلی آنها سیاستگذاری در موضوعات اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی است و تنها محدود به یک کارکرد خاص نمی شود.

نماینده مردم تهران با تاکید براینکه انسجام و وحدت رمز موفقیت یک فراکسیون است تصریح کرد: در صورتی می‌توان از ظرفیت‌های فراکسیون‌ها به‌خوبی استفاده کرد که فراکسیون از داخل دچار اختلاف و چنددستگی نباشد بلکه بین اعضاء وحدت و انسجام برای پیشبرد اهداف وجود داشته باشد.

وی افزود: هیئت‌رئیسه فراکسیون خصوصاً رئیس آن نقش مهمی در برقرای این وحدت و انسجام بین اعضاء دارند. از طرف دیگر هرچه رئیس یک فراکسیون فعال‌تر و پیگیرتر باشد اعضاء هم احساس مسئولیت بیشتری نسبت به وظایف فراکسیونی خود خواهند داشت و به همان نسبت هم تاثیرگذارتر خواهند بود.

کوثری خاطر نشان کرد: فراکسیون‌ها اگر با قدرت و منسجم عمل کنند حتی می‌توانند تصمیمات کلان کشور را هم تحت تاثیر تصمیمات و اهدافشان قرار دهند و عملاً فراتر از قوه مقننه عمل کنند که رمز موفقیت در این مسئله هم حفظ انسجام داخلی و پرهیز از تفرقه است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet