هدر موبایل
1389/05/11 19:28:00
سرویس سیاسی
رهبر در گفت وگو با خانه ملت:

حقوق بشر اسلامی کاملترین حقوق انسان‌ها است

**عضو فراکسیون زنان مجلس گفت: حقوق بشر اسلامی مبتنی بر فطرت انسان‌ها و کاملترین حقوق در ارتباط با انسان‌ها است.

"فاطمه رهبر" نماینده تهران در مجلس در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به نامگذاری 14 مرداد بعنوان روز حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی گفت: حقوق بشر اسلامی به ارزش، کرامت، منزلت، عدالت، صلح و رعایت حق دیگران توجه دارد و انسان‌ها در پرتو این حقوق به سعادت خواهند رسید.

وی با اشاره به تفاوت حقوق بشر اسلامی با حقوق بشر مورد ادعادی غربی‌ها، تصریح کرد: اسلام مکتبی الهی و مبتنی بر توحید و وحی الهی بوده و حقوق بشر اسلامی بر گرفته از این مکتب است به همین دلیل هیچ بن‌بستی و یا نقص و کمبودی در آن مشاهده نمی‌شود اما در حقوق بشر مورد ادعای غربی‌ها تفکرات انسانی است که مبنا قرار می‌گیرد و در آن تناقضات و بن‌بست‌های زیادی وجود دارد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه در حقوق بشر مورد ادعای غرب هدف وسیله را توجیه می‌کند و برای رسیدن به هدف دست به هر کاری می‌زنند، گفت: به همین دلیل در این حقوق بشر بر خلاف ادعاهایی که مطرح می‌شود، جنگ، زورگویی، استثمار، استعمار، غارت، ناعدالتی، بی‌مهری، کشتار بی‌رحمانه و تجاوز وجود دارد اما در حقوق بشر اسلامی برای رسیدن به هدف نمی‌توان دست به هر کاری زد. در این مکتب عدالت، صلح، ایثار، انفاق و احترام به حقوق دیگران وجود دارد و خبری از تجاوز به حقوق انسان‌ها و کشتار آنان نیست.

رهبر به اهمیت خانواده و همچنین به ارزش و منزلت زنان در حقوق بشر اسلامی اشاره کرد و افزود: در مکتب و فرهنگ غربی‌ها خانواده اهمیتی ندارد و نگاه به زنان یک نگاه سوء‌استفاده‌گرایانه است اما در مکتب اسلام زن دارای ارزش و کرامت خاصی است و زنان سازنده جامعه پاک و سالم هستند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet