روز مجلس
1389/05/11 20:18:00
سرویس سیاسی
بخاطر تیراندازی محافظانش به مردم ؛

داوطلب نمایندگی پارلمان تحت پیگرد قرار گرفت

**یکی از نمایندگان ولسی جرگه و داوطلب دومین دوره انتخابات پارلمانی به دلیل تیراندازی محافظانش به مردم غیرنظامی در کابل، مورد پیگرد قانونی قرار گرفته است.

به گزارش خانه ملت به نقل از خبرگزاری افغان پرس، یکی از داوطلبان نمایندگی پارلمان افغانستان به اتهام حمله محافظانش به افراد غیرنظامی، تحت پیگرد قانونی قرار گرفته است.

در ادامه این گزارش آمده است: "تره خیل" یکی از نمایندگان کنونی عشایر کشور در ولسی جرگه و داوطلب دومین دوره انتخابات پارلمانی، هفته قبل برای نطق انتخاباتی در کابل به سر می برد که محافظینش، هفت غیرنظامی را  هدف تیراندازی قرار دادند که دو نفر پس از انتقال به بیمارستان جان دادند.

"حامد کرزای"رییس جمهوری افغانستان، پس از وقوع این حادثه دادستانی را موظف کرد که به پرونده "تره خیل" در این رابطه رسیدگی کند.

به گفته دادستان دادگاه، موضوع پرونده جنایی هست و متهم متواری است و دادستانی به این موضوع رسیدگی خواهد کرد و "تره خیل" نمی تواند مبارزات انتخاباتی خود را ادامه دهد و پس از بررسی پرونده موضوع به کمیسیون بررسی شکایات انتخاباتی نیز اعلام خواهد شد.

همچنین "احمد ضیا رفعت" سخنگوی کمیسیون بررسی شکایت های انتخاباتی افغانستان بر این باور هست کسانی که متهم به جنایت هستند، باید احکام آنان ازسوی دادگاه صادر شود و این نهاد در انتظار رسیدگی دادگاه به پرونده تره خیل است.

وی اضافه کرد: این نهاد پس از دریافت حکم دادگاه ، مطابق رای صادره تصمیم خود را در مورد نامزدی این داوطلب مجلس اعلام خواهد کرد.

رفعت قبل از این گفته بود: کسانی که ازسوی دادگاه محکوم شناخته شوند، حتی در روز برگزاری انتخابات پارلمانی در 27شهریورماه اسامی آنان مطابق قانون انتخابات از فهرست نامزدها حذف خواهند شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet