هدر موبایل
1389/05/12 09:31:00
سرویس سیاسی
ابراهیمی:

حقوق بشر اسلامی مبتنی بر وحی است

**عضو مجمع نمایندگان روحانی مجلس گفت: حقوق بشر اسلامی مبتنی بر وحی است اما حقوق بشر مورد ادعای غربی‌ها با نظر انسان‌ها وضع شده و مبتنی بر فطرت انسان‌ها نیست.

"حسین ابراهیمی" نماینده بیرجند در مجلس در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره  به نامگذاری 14 مرداد به عنوان روز حقوق بشر اسلامی گفت: حقوق بشر اسلامی مبتنی بر وحی و فطرت انسانی است و جهان بینی اسلامی مبین این نوع از حقوق است.

وی با بیان اینکه حقوق بشر اسلامی با حقوق بشر مورد ادعای غربیها تفاوت اساسی دارد، تصریح کرد: حقوق بشر مورد ادعای غربیها برخواسته از تفکر بشر است و این حقوق چون بر اساس فکر و نظر انسانهاست، پاسخگوی نیازها و خواسته های ذاتی و فطری انسانها نیست اما چون حقوق بشر اسلامی مبنایی فراتر از انسان دارد و خارج از فکر انسان است، پاسخگوی نیازهای انسانهاست.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اضافه کرد: فقط خداوند از نیازهای بشری آگاه است و مبتنی بر این نیازها حقی برای بشر قائل می شود اما انسانهااز  همه نیازهای خود آگاهی ندارند و به همین دلیل توان تعیین حقوقی که همواره مورد قبول باشد، را ندارند.

ابراهیمی گفت: حقوقی که انسانها وضع می کنند، با گذشت زمان کهنه شده و قابل اجرا نیست اما حقق بشر اسلامی کهنه  نمی شود و همواره در همه زمانها مورد خواست بشر است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet