ایام محرم 1398
1389/05/12 09:33:00
سرویس اقتصادی
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس:

دولت موجودی صندوق ذخیره ارزی را یک راز می داند

**موسوی جرف ،سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: دولت، موجودی حساب ذخیره ارزی را مانند یک راز می‌داند و در ارائه گزارش به مجلس و به‌خصوص کمیسیون اقتصادی پنهان کاری می‌کند.

"سید علی موسوی جرف" نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت خاطرنشان کرد: دولت توجیحات خود را دارد و به دلایل مختلف از ارائه اطلاعات درباره میزان موجودی حساب ذخیزه ارزی خودداری می‌کند.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی ادامه داد: دولت، موجودی حساب ذخیره ارزی را مانند یک راز می‌داند و در ارائه گزارش به مجلس و به‌خصوص کمیسیون اقتصادی پنهان کاری می کند.

وی با اشاره به مصوبه بودجه سال 1389 و همچنین برنامه پنجم توسعه یادآور شد: در حال حاضر تاسیس صندوق توسعه ملی به جای حساب ذخیره ارزی در برنامه پنجم توسعه در حال بررسی است و پس از تصویب مجلس به‌صورت قانون در می‌آید، اما تا قبل از اینکه این قانون ابلاغ شود تمام تکالیف حساب ذخیره ارزی بجای خود باقی است.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس در ادامه افزود: متاسفانه گاهی مشاهده می‌شود که دولت به‌دلیل اینکه صندوق توسعه ملی در حال تاسیس است و حساب ذخیره ارزی به‌زودی منحل خواهد شد به تکالیف مربوط به حساب ذخیره مانند پرداخت تسهیلات به بخش تولید، عمل نمی‌کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet