حلول ماه ربیع الاول
1389/05/12 10:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون فرهنگی:

اختلاف سلیقه‌ها جای نگرانی ندارد

**نماینده مردم تفت و میبد در مجلس گفت: اگر دو محور رهبری و قانون اساسی را حفظ کرده و قبول داشته باشیم، دشمن نمی‌تواند به اهداف خود در اختلاف‌افکنی نایل شود.

حجت‌الاسلام سید جلال یحیی‌زاده در ارزیابی از تاکید مجدد بزرگان نظام بر ضروت وحدت و مراقبت از اصل نظام به ایسنا، گفت: موضوع تاکید بر وحدت موضوع جدیدی نیست و همواره مورد سفارش مقام معظم رهبری هم بوده و این مساله برخواسته از آیین و مکتب ماست.

وی افزود: اسلام از همان ابتدا با تدبیر پیامبر اکرم (ص) با وحدت به شدت و سرعت توسعه پیدا کرد. اگر اختلافات صدر اسلام ادامه پیدا می‌کرد، هرگز اسلام به آن شکل صریح و وسیع توسعه نمی‌یافت، لذا شاهدیم از صدر اسلام و زمان پیامبر (ص) تاکنون هرگاه خواسته‌ایم رشد و توسعه داشته باشیم ضرورت وحدت را احساس کرده و چاره‌ای هم جزء این مساله نداریم.

این نماینده مجلس ادامه داد: در حال حاضر که دشمنان اسلام حتی با اسم اسلام هم مخالف هستند، نیاز به وحدت ضرورت بیشتری دارد.

وی خاطرنشان کرد: مهم‌ترین نیاز در حفظ و انسجام وحدت، پذیرفتن دومحور به صورت اجماعی است که رهبری و قانون اساسی بهترین محور اتحاد و وحدت خواهد بود. بنابراین هرکس دل در گرو اسلام و حتی رشد و توسعه مملکت و کشور دارد باید این محور را بپذیرد. فی‌الجمله تمام افکار و افراد مختلف، اصل این دو محور را پذیرفته‌اند. با این حساب نباید اختلاف و تشتتی وجود داشته باشد.

یحیی‌زاده با بیان این‌که وقتی محور به این شفافی و وضوح مشخص و روشن است، نباید شاهد برخی اختلافات باشیم، گفت: مساله‌ی دیگری را هم که نباید نادیده گرفت، این‌است که برخی اختلافات، اختلافاتی غیر مهم و سلیقه‌ای است که اصلا می‌توان آنها را اختلاف ندانست. بالاخره انسان‌ها دارای سلیقه‌های مختلف هستند. وقتی محورها را قبول داشته باشند حق دارند نسبت به سلیقه‌ای که خود دارند، ارائه طریق کنند و این جای نگرانی ندارد.

به نظر وی، آن اختلافاتی مایه نگرانی است که نسبت به محورهای اساسی و نسبت به مسائلی باشد که مورد اجماع همه است . تا وقتی که در آن موارد اختلاف و تقابلی دیده نشود اختلافات سلیقه‌ای قابل قبول است و می‌توان پذیرفت و در عین حال وحدت هم داشت.

این نماینده اصولگرای مجلس همچنین با اشاره به تاثیر وحدت مردم ایران در فضای بین‌المللی گفت: از بدو انقلاب در طول 31 سال گذشته همواره دشمنان ما به دنبال ایجاد اختلافاتی بین آحاد جامعه بودند. در این راستا بعضا از اختلافات جزیی بین قومیت‌ها و گاهی از نژادها، زبان‌ها و بعضا از اختلاف مذهب سوء‌استفاده شد .

به اعتقاد نماینده‌ی مردم تفت و میبد در مجلس، مهم‌ترین روزنه‌ای که استکبار و دشمنان ما همواره به دنبال آن حرکت کرده‌اند همان اختلاف و شکاف انداختن بین اقشار جامعه است.اگر اختلاف آن‌چنانی بین اقشار جامعه پیش آید در واقع دشمن به اهداف و نتایجی که می‌خواسته رسیده است.

وی در پایان تصریح کرد: خوشبختانه با هدایت پیامبر گونه رهبر معظم در برهه‌های مختلف و در هنگام بحران‌ها، مردم توانسته‌اند از دامی که دشمنان برای اختلاف‌افکنی ایجاد کرده بودند، نجات پیدا کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet