ایام محرم 1398
1389/05/12 10:01:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
یک نماینده اصولگرا:

راهکار عملی تعامل دولت و مجلس کنار گذاشتن منیت‌هاست

**فرهاد تجری اظهار کرد: راهکار عملی برای تعامل بهتر و مثبت‌تر دولت و مجلس ،‌عمل به فرموده‌های مقام معظم رهبری، کنار گذاشتن منیت‌ها و حرکت در یک صف واحد برای حل مشکلات مردم و پیشرفت نظام است.

نماینده مردم قصرشیرین در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با ایسنا،افزود:از آن جا که دولتمردان و همه مسوولان قوای مختلف از جمله قوه مقننه و مجلس بایستی با تعامل با یکدیگر خود را مجموعه‌ای واحد برای خدمت‌گذاری به مردم بدانند،مجلس و دولت باید عزم‌شان را جزم و تمام انرژی‌شان را برای خدمت به مردم و رفع مشکلات کشور به کار گیرند. مطمئنا تعامل دولت و مجلس و برطرف شدن اختلافات این هدف را محقق می‌سازد.

وی افزود: انتظار می‌رود تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر تعامل و درک متقابل همدیگر که در جلسات‌ مختلف با دولتمردان و همچنین مجلسیان مطرح کرده‌اند،مورد توجه قرار گیرد و قوای مجریه و مقننه از این رهنمودها برای حل اختلاف بین‌شان و تعامل بیشتر استفاده نمایند.

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی در ادامه تاکید کرد: مسوولان در قوای مختلف به خصوص مسوولان ارشد بایستی با تعصب ملی و فراسازمانی‌شان به مسائل مختلف نگاه کنند.

تجری با بیان این‌که شاید اختلافات بین مجلس و دولت ناشی از رقابت‌ های سیاسی و ریشه در مسائل سیاسی داشته باشد گفت:در این بین حداقل آنچه بنده از ناحیه مجلس دیده‌ام آن بود که مجلس به اجرای قانون،تامین حقوق عمومی مردم و تعامل با قوای دیگر پایبند است. به گونه‌ای که چندین مرحله در مورد تطبیق مصوبات دولت شاهد بودیم که آقای لاریجانی تاکید کرد که موضوع رسانه‌ای نشود و در قالب تفاهم و ارتباطات قوا حل گردد که متاسفانه این امر صورت نگرفت.

وی ادامه داد:‌ ما خادمان مردمی هستیم که جوانان آن با ایثار و از خود گذشتگی خود را همچون سایر رزمندگان در میادین مین و سیم خاردار قرار دادند و با اهدای جان و وجود خود به دنبال عزت ،سرافرازی و پیشرفت این کشور بودند.ما وارثان خون شهدایی هستیم که چنین ایثار و از خودگذشتگی‌هایی را انجام دادند.در چنین شرایطی منیت‌ها و تخریب خدمات همدیگر به دور از انصاف و حق قهرمانان مردم یعنی همان شهدا و جفا در حق مردم است.

تجری همچنین تاکید کرد: از مسوولان قوای کشور و به خصوص شخصیت‌ها و افرادی که خود را به عنوان خادمان این مردم بزرگ می‌دانند،انتظار نمی‌رود که به خاطر مسائل سیاسی با یکدیگر اختلاف داشته باشند. اگر حتی چنین موضوعی نیز وجود داشته باشد ،این افراد باید در جهت اهداف متعالی نظام و تامین حقوق مردم چنین رویکردی را کنار گذارند.

این عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی افزود: مایه تاسف است که کشوری با چنین مردمی دارای افراد و چهره‌هایی کم‌ظرفیتی باشد که با قرار گرفتن در جایگاه و مسوولیت به دلیل دستیابی به مقاصد شخصی‌شان از حق مردم بگذرند و منافع خود را بر حقوق مردم ارجح بدانند.

تجری در پایان گفت: باید در صداقت افرادی که به دنبال تفرقه و اختلاف‌افکنی‌ها هستند ،شک کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet