خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1389/05/12 10:03:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
آرین‌منش:

تهدیدات آمریکا هیچ‌گونه تاثیری در عزم ملت ما ندارد

**نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: پروژه‌ی ایران‌هراسی که در منطقه از سوی دشمنان نظام پی‌گیری می‌شود، جدا از پروژه‌هایی مانند صدور قطعنامه‌ها و تحریم‌ها نیست.

جواد آرین‌منش در ارزیابی از لایحه‌ی اخیر کنگره‌ی آمریکا در مورد اجازه‌ انجام هرگونه تحرک به رژیم صهیونیستی علیه جمهوری اسلامی ایران به ایسنا گفت: برای آمریکایی‌ها قطعا محرز است که تهدید‌ها و فشار‌ها آنها هیچ تاثیری ندارد. همان‌گونه که تا به‌حال در اراده مردم ما تاثیری نداشته، بلکه مردم ما را مصمم‌تر، مستحکم‌تر و منجسم‌تر در برابر استکبار جهانی و صهیونیست‌ها ایستادگی خواهند کرد.

وی افزود: اما با توجه به بحران‌های داخلی که در آمریکا وجود دارد و نزول پیوسته‌ جایگاه اوباما در بین مردم - طبق نظرسنجی‌ها- سردمداران کاخ سفید چاره‌ای جزء‌ امتیاز‌دادن به رژیم صهیونیستی و همراه‌تر‌شدن با آنها برای کاهش فشار‌های بین‌المللی بر روی رژیم اشغالگر قدس و متوجه‌کردن اذهان عمومی به این‌گونه مسائل و دور‌کردن اذهان از مشکلات و مسائل داخلی آمریکا ندارند، لذا دست به چنین اقداماتی می‌زنند تا با خبرسازی و ایجاد فضای جدید شاید بتوانند از بحران‌های موجود خارج شوند.

نماینده مردم مشهد در خانه ملت ادامه داد: این اقدامات، هیچ‌گونه تاثیری در عزم ملت ما ندارد. ضمنا این‌ کارها برای ما امتیاز هم محسوب می‌شود، چرا که هرگاه دچار تهدید‌های آمریکا و صهیونیست شدیم، در داخل کشور اختلاف سلیقه‌ها به حداقل خود رسیده و انسجام و وحدت ملی افزایش پیدا کرده و ما را در حرکت روبه جلو مصمم‌تر نموده است.

وی با اشاره به هدف ترویج ایران‌هراسی در منطقه خاورمیانه از سوی دشمنان نیز گفت: پروژه‌ی ایران‌هراسی با پروژه‌هایی نظیر تصویب قطعنامه‌ها و مصوبات پیاپی آمریکا، شورای امنیت و سایر سازمان‌های وابسته به استکبار جهانی و صهیونیست بین‌المللی از یکدیگر جدا نیستند. حتی اجزای یک طرح جامع و یک پروژه‌ی واحدی هستند که در اشکال گوناگون ظهور و بروز پیدا می‌کنند.

آرین‌منش، یک وجه این مساله را استفاده از رسانه‌ها و بوق‌های تبلیغاتی و وجه دیگر را تهدید‌های نظامی و سیاسی و وجه دیگر آن را برقراری ارتباط دیپلماتیک با متحدان وابسته به خود در منطقه‌ی خلیج‌فارس دانست و گفت: وجه دیگر ،ایجاد تهدید‌های امنیتی است که در مرز‌های ما خود را نشان می‌دهد؛ از جمله ترور‌هایی که در سیستان‌وبلوچستان شاهد آن بوده‌ایم، که همه این‌ها اجزای به هم پیوسته یک طرح جامع آمریکایی صهیونیستی است که علیه جمهوری اسلامی تدارک دیده شده و از همه ظرفیت‌های خود در این زمینه هم استفاده می‌کنند.

این نماینده‌ی مجلس با اشاره به نقش ایران به ویژه دستگاه دیپلماسی کشور در برابر این رفتارهای آمریکا و سایر دشمنان نیز خاطر نشان کرد: طبیعتا در این زمینه بایستی از یک دیپلماسی فعالی برخوردار باشیم و تلاش کنیم تا کشور‌های مستقل را از این توطئه‌ها آگاه نماییم و در عین حال ارتباطات بین‌المللی خود را تقویت کرده و در نوع دیپلماسی و در گفتمان و ادبیات مسوولان خود قدری توجه لازم را داشته باشیم.

وی در ادامه گفت: سعی نکنیم عوامل تحریک را بر علیه خود به کار بگیریم، بلکه باید با هزینه‌ی کمتر، فایده بیشتری را از نوع برخورد‌ها در عرصه‌های سیاسی داشته باشیم.

آرین‌منش در پایان تصریح کرد: گاهی بی‌دلیل ممکن است از یک گفتمان و ادبیاتی استفاده کنیم که بدون فایده، هزینه‌ای را متحمل شویم که این امر مطلوب و پسندیده‌ای نیست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet